Nugyo Hisse Detaylı Analiz

Borsada işlem kodu nugyo olan Nurol Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı hisseleri son zamanlar düşerek yatırımcısını üzmekte. Sizlerde bu konuyu okuyorsanız belki o yatırımcılardan biri de siz olabilirsiniz.

Sizler için elimizden geldiğince nugyo hissesi hakkında bilgiler sunmaya çalıştık, tabi ki hiç bir tavsiye niteliği içermeyen, yaptığımız araştırmaları tek konu içerisinde toplamak istedik.

Nugyo Hissesi Neden Düşüyor?

Nugyo hisseleri 15 eylül günü %0.11 kazançla kapatmasının ardından seans bitiminden sonra spk tarafından bazı kişilere ceza uygulandığına dair kap haberi geldi. Toplamda 11 kişiye 6 ay süreyle işlem yasağı verildi. Bu haber sonrası ilk seans olan 16 eylül tarihinden itibaren hisse düşüşe geçti ve bu içeriği hazırladığımız 22 eylül günüde dahil 5 gün boyunca % 50’e yakın düşüş yaşandı.

Gün içerisinde bazen hisse yükselmeye çalışsa da gelen satışlar sebebiyle tekrar düştü ve yükseleceğini düşünenler için hayal kırıklığı oluştu.

Son günler dikkat çeken diğer bir konu ise hacim. Düşüş öncesi günlere göre şu an çok daha fazla hacim oluşmuş durumda.

Nugyo Hissesi Ne Zaman Yükselir?

Hissenin yükselmesi için öncelikle düşüşün durması gerekiyor. Düşüş ne zaman biter bilemeyiz fakat dua edelim ki düşüş son bulmuş olsun ve yükseliş tekrardan başlasın. Hissenin ne zaman yükseleceğini kimse bilemez. Biliyorum diyen kişilerden de uzak durmanızda fayda var.

Zaten hangi hissenin ne zaman yükseleceğini bilen birinin dünyanın en zenginleri arasında olması gerekiyor. Yüklü alım gelmesi, şirketin geri alım yapması ya da satışların bitmesi yükselmesi için bir kapı açabilir fakat hangi durumda ve ne zaman olacağını yukarda da yazdığımız gibi bilemeyiz.

Uzun vadeli yatırımcılar hisse takibini daha az sıklıkla yaptıkları için daha sabırlı olurlar, eğer kısa vade yatırım yapıyorsanız ve zararınız çok ise sabırlı olmanız sağlığınız açısından iyi olacaktır.

Nugyo Hisse Bölünmesi

Uzun yıllardır borsada işlem görmesine rağmen bedelli ya da bedelsiz bölünme konusunda nugyo biraz sakin kalmış diyebiliriz. Bazı firmalar şirket borçlarını, yatırımlarını vs bedelli bölünme yaparak gelen parayla karşılıyorlar.

Nugyo ise 1 kez 2012 yılında % 300 bedelsiz bölünme yapmış. 2009 yılında ise % 7.33 temettü vererek yatırımcısını mutlu etmiş. Aslında uzun zamandan beri bölünme yapmadığı için yeni bir bedelsiz haberi hisseye olan ilgiyi arttırabilir.

Nugyo Aracı Kurum Dağılımı ( Takas Akd)

Toplamda 284 milyona yakın lotu olan hissede en çok paya sahip ilk 7 aracı kurum dağılımı yukardaki resimde mevcut.

Ak yatırım; 187,896,819

Nurol yatırı; 27,830,000

İş yatırım; 12,894,802

Hakkında admin

Bu yazıya da bakabilirsiniz.

kar aciklayan sirketler

Kar Açıklayan Bist 30 Hisseleri

Bist 30 hisseleri arasında 18 şirket yaptıkları karları açıkladı ve bizde bunları sizlere kolay olması …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.