Vakfn Hissesi Ne Zaman Yükselir?

Son zamanların yatırımcılar tarafından dikkat çeken hisselerinden biri de vakıf finansal kiralama aş’e ait vakfn hissesidir. Bir süredir hareketli günlerini yaşayan hisse 18-25 haziran dahil 5 gün üst üste tavan yaparak yatırımcısını mutlu etmiştir.

Sonra her ne kadar düşüş yaşasa da bedelsiz başvurusunun onaylanmasıyla cuma gününü %10 yükselerek tavan kapattı. Vakfn 21 mayıs’ta bedelsiz başvurusu yapmıştı ve onay aldı.

Vakfn Hissesi Ne Zaman Yükselir?

Tabi bu olumlu gelişmenin ardından yatırımcıların aklında şu an en önemli soru şu; yükselmeye devam eder mi, yükselirse de ne kadar yükselir? Tabi bu sorunun cevabını kimse bilemez bunu ilerleyen günlerde göreceğiz. Fakat bedelsiz bölünme şirketin kasasında para olduğunu ve sermaye arttırımını kendi kasasından karşılayacağı anlamına geldiği için şirkete güven artacaktır.

Şirketin iştiraklerini incelediğimizde vakıf banka diğer şirketleri de görüyoruz. Her hissenin yükselişi kadar birde düşüşü de oluyor. İsterdik ki vakfn hissesi hiç düşmesin ve sürekli yükselerek yatırıcımsını memnun etsin. Ama maalesef borsada kar/zarar kardeştir diye bir laf var, yani yükseliş olduğu kadar düşüşte olacaktır.

Bunun için sadece bu hisse için değil borsada yatırım yaparken mutlaka kendinize hedef koymalısınız ve hedefiniz gerçekleştiğinde kar cebe yakışır demelisiniz.

Vakfn Hissesi Aracı Kurum Takas Dağılımı

En çok hangi aracı kurumun elinde vakfn hissesi var sizlere bunun görselini paylaşalım;

İş yatırım 8 milyona yakın lot ile ilk sırayı yer almış, ardından garanti yatırım 4.5 milyondan fazla lot ile ikinci sırayı alırken vakıf yatırım 3.62 milyondan fazla lot ile üçüncü sırada yer alıyor.

Hakkında admin

Bu yazıya da bakabilirsiniz.

kar aciklayan sirketler

Kar Açıklayan Bist 30 Hisseleri

Bist 30 hisseleri arasında 18 şirket yaptıkları karları açıkladı ve bizde bunları sizlere kolay olması …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.