Kısa Sürede Kazandıracak Hisse Senetleri

      Merhaba parapul.org okucuyucuları, bu makalemizde kısa sürede size para kazandıracak hisse senetleri nelerdir? Sorusunun cevabını vermeye çalışacağız. Bu senetlere geçmeden önce eğer borsa işine yeni başlamış bir iseniz, bu işin risk faktöründen bahsetmek istiyorum.

Borsa birçok parametreye bağlı olarak artar ve ya azalır. Bunun için eğer borsada bir yatırımınız var ise, sürekli piyasalardaki dalgalanmaları takip etmeniz gerekmektedir. Hisse senedini aldığınız şirketin maddi olarak hangi durumda olduğunu, hisselerindeki artış veya azalış gibi dalgalanmalardan haberdar olmalısınız.

Borsada para kazananların ortak özelikleri, piyasalardaki dalgalanmaları doğru yorumlamaları ve düzgün analiz yapmalarıdır. Borsa mantığını tam olarak anlamış kişiler,  genelde bu işten karlı çıkmayı da iyi bilen kişilerdir. Siz de öncelikle borsa mantığını iyice öğrenmelisiniz

Ne zaman risk almanız gerektiğini, ne zaman korkak olmanız gerektiğini bilmeniz gerekmektedir.

Her hisse senedi kazandırır mı?

   Sevgili arkadaşlar, öncelikle şunu iyi bilmeniz gerekmektedir. Her hisse senedi size para kazandırabilir veya kaybettirebilir. X hisse senedi çok iyi kazandırıyor. Y hisse senedi kaybettiriyor gibi bir durumdan söz edemeyiz. Bu borsanın mantığına aykırı bir durumdur.

Her hisse senedi kazandırır gibi bir sözden bahsettik biraz önce bu nasıl oluyor peki. Şöyle anlatalım. Hisse senetlerini satışa sunan şirketler bazı zamanlarda dışarıdan bazı müdahalelere maruz kalıyorlar.

Bu Manipülasyonlar nedeni ile senet fiyatlarında sürekli dalgalanmalara neden oluyor. Bu durum kimi zaman yatırımcılara pozitif yansır, kimi zaman da negatif yansır.

Aldığınız bir hisse senedi eğer sabırlı olursanız ve çok acil paraya ihtiyacınız yok ise artışa geçeceği bir zaman dilimi mutlaka olacaktır. Siz de bu zaman diliminde aldığınız hisse senetleri satışa çıkartıp para kazanırsınız.

Arkadaşlar daha somut örnek vermek gerekirse her hisse senedi belli bir zaman diliminde popülerdir ve yatırımcılarına para kazandırır.

Kısa sürede hangi hisse senetleri kazandırır.

  Borsacı arkadaşlar, öncelikle bir şirkettin hisse senedini almadan önce o şirket hakkında detaylı bir araştırma yapmanız gerekmektedir.

Şirkettin Vizyonu nedir? Maddi kaynakları ne durumdadır? Gibi soruların cevabını bulmadan, o şirkettin hisse senedini almayınız.

Herkesin bildiği büyük şirketlerin hisse senetlerini almak, her zaman daha avantajlı bir durumdur ama bu gibi şirketler için biraz sabırlı olmanız gerekmektedir. Örneğin ülkenin önde gelen A şirketinin hisse senedini aldınız. Bunun için en az bir 7-8 sene sabretmeniz gerekebilir.

Kısa vadede para ihtiyacınız yok ise tanıdık sektörün hisse senetlerini alınız.

Ama acilen para ihtiyacınız var ise bu durum değişir o zaman da Likit akışı yüksek olan şirketlerin hisse senetlerini almalısınız. Bu şirketlerin güzel tarafı eğer analizlerinizi iyi yapmış iseniz. Size kısa sürede para kazandıracaktır. Kötü tarafı ise, kaybetme riski tanınmış şirketlere göre çok daha yüksektir.

Hakkında admin

Bu yazıya da bakabilirsiniz.

kar aciklayan sirketler

Kar Açıklayan Bist 30 Hisseleri

Bist 30 hisseleri arasında 18 şirket yaptıkları karları açıkladı ve bizde bunları sizlere kolay olması …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.