Cemaş Hissedarları İsyan Ediyor !

Son günlerde sürekli olarak düşüş gerçekleşen Cemaş hissesinin yatırımcıları artık isyan bayrağı açtı !!

Kenarda biriktirdiği paralarını biraz olsun yükseltmek düşüncesiyle hisseye giriş yapan yatırımcılar paralarının her geçen gün eriyip gitmesine daha fazla seyirci kalmak istemedi.

Sebepsiz şekilde her geçen gün değer kaybeden Cemaş hissesi bu haftayı 0,83 olarak kapattı.

Hisseye 4 lira , 5 lira ve hatta 6 lira civarından bile giriş yapan yatırımcıların şuan sermayesi büyük oranda erimiş bulunmakta. İnsanların zor kazanarak biriktirdikleri paraları değer kaybediyor ve haklı olarak bu duruma tepki gösteriyorlar.

Ülkelerinin menfaati için dövize yatırım yapmayıp, ekonomiye küçükte olsa bir katkıları olsun hemde paraları değer kazansın amacıyla yaptıkları yatırımda para kaybetmelerinin yanı sıra, geceleri uyku uyuyamadıkları gibi, sağlıklarını da kaybetmekten korkuyorlar !

24 Aralık için ülke genelinde protesto yapmayı planlayan grup, bazı internet forum siteleri üzerinden örgütlendikten sonra plan yapmak için Whatsapp üzerinden görüşmelere başladılar.

Şirket sahibinin Şirketlerinin ve evinin önünde protesto yapmayı planlayan yatırımcılar, seslerini duyurabilmek için tüm haber organlarına, cimer, spk, bimer ve daha bir çok yere dertlerini anlatmaya çalışıyorlar.

Paralarını yatırdıkları şirket hakkında internet üzerinde çok sayıda iddia ortaya atılıyor. Gerçekleri bilmeye hakları olduklarını söyleyen yatırımcılar, hissenin değer kaybetmesinin önüne geçilmesini ve kaybettikleri paralarını geri kazanmak istiyorlar.

Yatırımcıların bu harekete başlamalarının ardından sürpriz bir gelişme yaşandı. Bir süredir Cemaş fabrikasındaki işçi sendikası ve şirket yönetimi arasındaki belirsizlik kalktı ve taraflar anlaşma sağlayarak 3 ocakta düzenlenmeye başlaması planlanan grev kararından vazgeçildi.

Maaşlarında ve çalışma şartlarında değişiklik konusunda yapılan anlaşma henüz KAP’a bildirilmemiş olmasına rağmen sendika resmi sosyal medya hesabından anlaşmayla ilgili gelişmeyi yayınlayarak bilgilendirme yaptı.

Hakkında admin

Bu yazıya da bakabilirsiniz.

kar aciklayan sirketler

Kar Açıklayan Bist 30 Hisseleri

Bist 30 hisseleri arasında 18 şirket yaptıkları karları açıkladı ve bizde bunları sizlere kolay olması …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.