Aksen Hissesi Ne Zaman Yükselir?

Son günlerde borsada hareketli günlerini yaşayan hisselerden biri de aksa enerji şirketine ait aksen koduyla işlem gören hisse spk tarafından verilen onay sonrası %100 bedelsiz ile bölünerek işlem görmeye başladı.

Yatırımcılarının uzun zamandır önce spk başvurunun sonuçlanmasını beklemesi, ardından onay sonrası bölünme gününü beklerken yükselmesini sabırsızlıkla beklediğini hisseyi takip edenler bilir.

Son 1 yılda yaklaşık 3 kat civarında yükselen hisseyi düşük fiyatlardan alıp sabırla bekleyenler durumlarından memnun olmalı. En yüksek 15 lira üzerine çıkan hisse bölünme sonrası 7 ekimde 6,48 fiyatıyla işlem görmeye başladı ve son seansı (8 ekim) 6.39 fiyat ve %0.63 yükseliş ile kapattı.

Borsada işlem görmeye başladığı günden beri ilk kez bölünme işlemi gerçekleşen hissede yükseliş devam eder mi tabi ki bunu bilemeyiz.

Aksen Aracı Kurum Dağılımı (takas akd)

Aksen hissesinin hangi aracı kurumda ne kadar lot olduğunu aşağıdaki görselden görebilirsiniz. En yüksek lota sahip ilk 7 aracı kurum dağılımı;

aksen takas
Aracı kurum dağılımına baktığımızda en çok lot iş yatırımda olduğunu görebiyoruz, ardından yabancı yatırımcı kurumu olan citibank gözüküyor.
Yatırım ve emeklilik fonlarının da aksen hissesiyle ilgilendiğini görselde olduğu gibi takastaki lot sayılarıyla görüyoruz.

Hakkında admin

Bu yazıya da bakabilirsiniz.

kar aciklayan sirketler

Kar Açıklayan Bist 30 Hisseleri

Bist 30 hisseleri arasında 18 şirket yaptıkları karları açıkladı ve bizde bunları sizlere kolay olması …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.