Yüksek Miktarda Kredi Çekerek Borç Kapatmak

Günümüz alışkanlıklarından yola çıkacak olursak pek çok zaman farklı ihtiyaçları karşılamanın yanı sıra, kredi kartı borcu kapatarak daha düşük faiz ödemek ya da çeşitli yatırımlar amacıyla tüketici kredilerinden faydalanmaktayız. Hele ki farklı zaman dilimlerinde birden fazla tüketici kredisi kullanmak suretiyle oluşan yüksek aylık ödemeler zaman zaman tüketicinin aylık hesabının şaşmasına neden olabilmektedir.

Borç Kapatma Kredisi Nasıl Alınır?

Bu aşamada özellikle de dosya masrafı olmayan ve mevcut geri ödemelerinizi defaten ödemenizi sağlayan tek bir tüketici kredisi daha anlamlı olabilmektedir. Örnek vermek gerekirse geçen yıl çekmiş olduğunuz 2 adet tüketici kredisi mevcut ve aylık geri ödemeleriniz ise yaklaşık 750 TL tutarında. Bu yıl içinde de farklı bir nedenden dolayı kullanmış olduğunuz bir diğer tüketici kredisinin ortalama 250-300 TL geri ödemesi olduğunu düşünelim.

Eğer ki kredi notunuz yeterli ise pek çok banka bu konuda size bahsi geçen 3 tüketici kredisini tek bir yeni kredi çatısı altında toplama ve bu kredi kullanımı esnasında da dosya masrafı ödemeyeceğinize dair fikirler sunabilmektedir. Bu durumda ortalama olarak bütün eski borçlarınız kapatılacak ve size yaklaşık olarak aylık 550 TL lik bir geri ödeme planı sunulacaktır.

Borç Transferi Kredisi Nasıl Yapılır?

Rakamların yaklaşık değerlere sahip olduğunu ve bankaların farklı faiz stratejilerine sahip olduğunu da hatırlattıktan sonra; önemli olanın toplamda ne kadar ödeme yapmak zorunda olacağınız olduğuna değinelim. Çünkü olası son tüketici kredinizin faiz oranı yeterince düşük değil ise bu durum avantaj olmaktan çıkabilir ve sonuç itibari ile toplam borcunuz yükselebilir. Ancak ilk çektiğiniz kredilerin faizlerin yüksek olması durumu değiştirebilir.

Son tüketici kredinizi kullanmadan önce; diğer borçlarınızı anında ödeme yapmanız durumunda ne kadar ödeme yapılması gerektiğini muhakkak öğrenin. Akabinde son kullanacak olduğunuz kredinin toplam geri ödemesi ile de karşılaştırmayı unutmayın. Ek olarak borçlanma vadenizin uzayacak olduğunu da not ettikten sonra geriye sadece son tüketici kredisi için görüşecek olduğunuz banka ile irtibat kurmanız kalıyor.

Tüketici kredisi kullanımlarında yapılan hayat sigortalarının, erken ödeme ve kredinin vadesinden önce kapanması durumunda bir miktarının iade edildiğini ve bu talebinizi bankanıza iletmeniz gerektiğini de hatırlatmakta sizin için fayda var.

Hakkında admin

Ayrıca kontrol Edin

konut kredisi devri

Konut Kredisi Nasıl Devredilir?

Konut kredisi kullanarak konut sahibi olan kişilerin merak ettikleri sorulardan biri de kredi devri ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir