Yeşil Hissesi Ne Zaman Yükselir?

Borsada işlem gören hisseler zaman zaman hızlı yükseliş veya hızlı düşüşleri ile bir çok yatırımcının dikkatini üzerine çeker. Bu hisselerden biri de hiç şüphesiz ki yeşil hissesi.

Borsada Yeşil kod adıyla işlem gören yeşil yatırım holding’e ait hisse son 1-2 yıldır hızlı yükselişiyle yatırımcısına güzel paralar kazandırmış olabilir. Eğer yükseliş öncesi aldıysanız ve yükseliş döneminde sattıysanız kar etmiş olmalısınız.

Tabi hangi fiyatlardan alındığı da önemli çünkü hızlı yükselişi gibi son zamanlar hızlı düşüşe geçti ve yatırımcısını üzmeye başladı. Eğer alım yapmak istiyorsanız her zaman olduğu gibi dikkatli olmalısınız.

Peki yeşil ne zaman yükselir?

Kayıtlara göre toplamda 3 kez bedelli sermaye arttırımına giden şirket, en son olarak %3085 oranında borsa tarihinin en yüksek bölünmelerinden birini gerçekleştirmiştir. Yeşil hissesi bölünme sonrası fiyatıyla en yüksek 3 şubatta 10,85 lira fiyatıyla zirveyi görmüş ve şu an son kapanış itibariyle 1,99 liradan işlem görmektedir.

Eğer o dönem içerisinde hisseyi portföyünüze eklediyseniz ve halen elinizde tutuyorsanız zararda olabilirsiniz. Yakın zamanda borsaya yatırdığınız para lazım olmayacaksa şanslı olabilirsiniz çünkü en azından tekrar yükselmesini beklemek için zamanınız olacaktır.

Yeşil Ne zaman yükseleceğini yada farklı bir hissenin yükseleceğini ya da düşeceğini tabi ki kimse bilemez, yükselişin başlaması için hissede güzel bir beklenti ve şirketin yatırımcısına güven vermesi gerekir.

Sadece bu hisse için değil, hangi hisse olursa olsun yükseleceğini söyleyip almanızı tavsiye eden olursa iyi düşünmelisiniz.

Borsada işlem yaparken her zaman sabırlı olmalısınız, alacağınız hissenin grafiğine bakmalı, şirketin faaliyetleri, kap haberlerini, kar-zarar durumunu her zaman araştırmalı ve takip etmelisiniz.

Yeşil Hisse Aracı Kurum Dağılımı (takas akd)

En çok yeşil hissesinin olduğu aracı kurum dağılımı sizler için aşağıdaki görselde paylaştık. 12 ekim tarihi itibariyle takas dağılımı görebilirsiniz.

yesil hisse takas

Toplamda piyasada 231 milyondan fazla lotu olan yeşil hissesinin en çok payı ilk sırada gördüğünüz gibi deniz yatırım. Ardından iş yatırım ve garanti yatırım geliyor. Diğer yeşil hisse paylarına en çok sahip olan aracı kurumlardan ilk 7 tanesi görselde mevcut.

Hakkında admin

Bu yazıya da bakabilirsiniz.

kar aciklayan sirketler

Kar Açıklayan Bist 30 Hisseleri

Bist 30 hisseleri arasında 18 şirket yaptıkları karları açıkladı ve bizde bunları sizlere kolay olması …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.