Yeni işe Giren Kişi Hemen Kredi Alabilir mi?

Çeşitli finansal ihtiyaçlarımız için bankalardan krediler kullanmaktayız. Kredilendirme işlemi bankaların günlük olarak en sık gerçekleştirdikleri finansal işlemdir.

İşlem olarak belirli prosedürlere bağlı olarak gerçekleşen kredilendirmede bankalar başvuru yapan kişilerden çeşitli şartları aramaktadırlar. Bu şartların arasında doğal olarak kişinin gelirinin yeterliliği de yer almaktadır.

Bankalar kredi başvurularında gelir durumunu dikkate aldığından birçok yeni işe başlayan kişi kredi alıp alamayacağını merak etmektedir.

Biz de bu yazımızda yeni işe başlayan kişiler için kredi alıp alamayacakları konusundaki meraklarını gidermeye çalışacağız ve yeni işe giren kişi hemen kredi alabilir mi sorusuna yanıt vereceğiz.

YENİ İŞE GİRDİM KREDİ KULLANABİLİR MİYİM?

Bankaların kredi başvurularında yüksek ölçüde dikkate aldıkları gelir belgesi hususu kimi zaman görmezden gelinebilmektedir.

Genel olarak bu dikkate alma durumu yüksek kredi tutarlarında geçerlidir ve bu başvurularda kişilerin doğrudan şubeye başvuruda bulunması gerekmektedir ancak son yıllarda SMS ve internetten kredi başvurularında gelir belgesi ibraz etmek gerekmemektedir. Bu nedenle de yeni işe giren kişi hemen kredi alabilir mi sorusunun yanıtı evettir.

YENİ İŞE GİREN KİŞİ İÇİN YÜKSEK TUTARLI KREDİ BAŞVURUSU

Yukarıda ele aldığımız üzere yeni işe giren kişiler için gelir belgesiz kredi başvurusu olumlu bir alternatiftir ancak eğer yüksek tutarlı bir kredi kullanma planı söz konusuysa bu noktada işler değişmektedir.

Genel olarak yüksek kredi tutarları için bankalar gelir belgesi ibrazı talep etmektedir ve henüz yeni işe başlamış olan bir kişi için gelir belgesi bankalar tarafından önemsenmemektedir.

Eğer yüksek tutarlı bir kredi almak isteniyorsa ve işe yeni başlandıysa bu kişinin kredi kullanabilmesi için gerekli olan şart en az 6 ay boyunca aynı işletmede çalışıyor olması gerekmektedir.

6 aylık süre sonunda kişi gelir belgesi ile banka şubesine giderek başvurusunu gerçekleştirebilir ve yüksek tutarlı ihtiyaç kredisi, konut kredisi ve taşıt kredisi olanaklarından gelirine bağlı olarak faydalanabilir.

Yazımızda yeni işe giren kişi hemen kredi alabilir mi konusunu ele aldık ve detaylandırdık. Sağladığımız bilgiler kapsamında ilgili bankalar ile iletişime geçerek detayları öğrenebilirsiniz.

Hakkında admin

blank

Bu yazıya da bakabilirsiniz.

kredi red

Kredi Başvurusu Onaylanmazsa Ne Yapmalı?

Bankaların neredeyse tamamı kapılarından içeri girdiğinizde sizlere kredi vermek isteyecektir. Ancak kredi başvuru formu doldururken …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir