Yapılandırılan Kredi Kartı Tekrar Kullanılır Mı?

Kredi kartı yapılandırma için başvuru yapacak olan kişilerin büyük bir kısmı, bu işlem sonrasında mevcut kredi kartlarını kullanıp kullanamayacaklarını merak etmektedir. Böyle bir düşüncenin ortaya çıkmasındaki neden olarak ise, toplam borcun taksitlendiriliyor olması gelmektedir. Ancak, hangi bankaya başvuru yapıyor olursanız olun, yapılandırmış olduğunuz kredi kartınız iptal edilecek ve ne yazık ki kullanım sağlayamayacaksınız. Bunun nedeni ise oldukça basittir. Kredi kartınızı yapılandırmak için bankanıza başvuru yaptığınız zaman, size sunulan kredi kullanım sözleşmesinin içeriğinde, toplam borcun ödenmediğinin kabul edilmesinden dolayı bankacılık ürün sözleşmesinin fesih olacağı, kalan borcun ise bankanın uygun gördüğü kriterlerde yapılandırılacağı ve tahsil edileceği yazmaktadır. Bundan dolayı kişiler kredi kullanım sözleşmesini imzaladığından dolayı herhangi bir hak talebinde yani kredi kartlarının kullanıma açılması konusunda da taleplerini iletemeyecektir.

Yapılandırılan Kredi Kartı Nasıl Açtırılır?

Kredi kartı yapılandırma sonrasında, kişilerin mevcut kredi kartlarının geçerliliği tamamen ortadan kalkmaktadır. Bundan dolayı kişilerin bu kredi kartını borç durumu devam ederken kullanma şansları bulunmamaktadır. Ancak, kişiler tüm borcu bitirdikten sonra aynı kredi kartını tekrar açtırabilecek ya da yeni bir kredi kartı kullanımı için bankasına başvuruda bulunabilecektir. Eğer mevcut ve yapılandırdığınız kredi kartınızı borç bitiminde tekrar açtırmak istiyorsanız banka şubesine giderek borcu yoktur kağıdı almalı ve bu kağıt ile birlikte bankanızın genel müdürlüğüne bir dilekçe  yazarak, kartınızın tekrar sizin kullanımınıza açılmasını istediğinizi belirtmelisiniz. Burada bankanız incelemelerde bulunacak ve başvurunuzun olumlu sonuçlanıp kartınızın tekrar aynı avantajlar ile size sunulması için aslında doğrudan yapılandırma sürecinde borçlarınızı ödeme düzeninize bakılacaktır. Bununla birlikte de tabi ki kredi notunuz ve banka siciliniz de etkili olacaktır.

Eğer kişiler borçlarını kolay bir şekilde ödemek için bir yandan yapılandırma yapıp bir yandan da kredi kartını kullanmak istiyorsa, bu durumda daha farklı bir başvuru yapması gerekmektedir. Burada, kişilerin aldıkları kredi kartı hizmetine göre ekstre erteleme, borç taksitlendirme gibi hizmetlerden faydalanabileceğini belirtebiliriz. Ancak bu hizmetler her banka tarafından sunulmamaktadır. Bundan dolayı kredi kartı aldığınız bankanın müşteri hizmetleri ile ya da banka şubesine giderek görevliler aracılığı ile bilgi alarak işlem yapmanız gerekecektir.

Kredi Kartı Borç Taksitlendirme Nedir?

Kredi kartı yapılandırma işlemleri ile kredi kartı borç taksitlendirme işlemlerinin birbirleri ile benzer özellikleri bulunmaktadır. Ancak, yapılandırma işlemine göre şartların taksitlendirme sırasında daha makul seviyelerde olduğunu belirtmeliyiz. Çünkü, kredi kartı borcunun yapılandırılması, söz konusu hizmetin sonlanması ve kalan borcun da banka politikalarına uygun olarak taksitlendirilmesi mümkündür. Borç taksitlendirmede ise durum daha farklıdır. Çünkü, kredi kartı borcunuzu taksitlendirdiğiniz zaman, kredi kartınızı kullanmaya devam edebiliyor, yatırdığınız tutarlar kadar da kredi kartınızın kullanılabilir limitinin artmasını sağlayabiliyorsunuz. Bundan dolayı, borç ödemekte zorlandığınız dönemde her iki durumu da değerlendirerek işlem yapmalısınız.

Hakkında

Ayrıca kontrol Edin

konut kredisi devri

Konut Kredisi Nasıl Devredilir?

Konut kredisi kullanarak konut sahibi olan kişilerin merak ettikleri sorulardan biri de kredi devri ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir