Vergi borcunu kredi kartı ile ödemek

Ülkemizde ne yazık ki her 3 kişiden 1 inin vergi borcu vardır diyebiliriz. Sağlık prim borcu, sgk borcu , bağkur borcu vd. gibi birçok kurumun insan hayatı botunca uyguladığı prosedörlerin etkisi ile insan hayatına başladığı andan itibaren borçludur demek abartı olmayacaktır.

Ülkemizin ekonomik şartlarında yaşayan bireyler sigortalı veya bağkurlu olarak bir sağlık güvencesi olduğundan her ay düzenli olarak prim yatırmak zorundadırlar. Ancak bazı ayların dengesizliği ve ekonomik sıkıntı yaşayan ailelerde bu primler yatırılmadığı gibi toplu halde büyüyen bir para miktarı ile karşılaşınca aileler zor durumda ve çaresiz kalabiliyor.

VERGİ BORÇLARINI KREDİ KARTI İLE ÖDEMEK

Vergi borcu olan bir birey genellikle bankalar üzerinden vergi borçlarını ödeyebilir. Ancak zaman bulamadığı anlarda ya gidip banka , ptt veya aracılık kurumlarında kendi cebinden ödeyebildiği gibi Gelir İdaresi BaşkanlığIı tarafından sunulan online tahsilat sistemi ile de peşin yatırabiliyor artık.

Ancak çoğu tüketici peşin yatırmak yerine kredi kartı ile vergi borclarını ödeyebilir. Bu yüzden Gelir İdaresi BaşkanlığI sistemi sayesinde kredi kartı ile vergi borçlarınızı bir tık ile anlık hızlarda ödeyebilirsiniz.

Gelir İdaresi BaşkanlığI online tahsilat sistemi sayesinde dilerseniz kredi kartınız ile tek çekim yapabilir dilerseniz de kredi kartınız ile ödeme yaptığınızda taksitlere bölebilirsiniz. Kredi kartı ile vergi borcu ödeyerek online alışveriş avantajlarından da yararlanabilirsiniz.

Vergi borcunu ödeme yapmak istediğinizde kredi kartınızın yanınızda bulundurmanız gerkeiyor zira kart bilgilerini ekranda isteyecek olan form ile siz kredi kartı bilgilerinizi girmeniz gerekli.

Aktarılan bilgilerin doğruluğunu onaylayan sistem sizin vergi borcunuzu sorgulayarak ödeme ekranında borclu oldugunuz miktarı gösterecektir. Sizde borcun olduğu ekranı onayladığınızda vergi borcunuz kredi kartınızdan tahsil edilecektir.

Hakkında admin

Ayrıca kontrol Edin

konut kredisi devri

Konut Kredisi Nasıl Devredilir?

Konut kredisi kullanarak konut sahibi olan kişilerin merak ettikleri sorulardan biri de kredi devri ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir