Vakıf Bank Eft Saatleri

Vakıfbank hesabınızdan başka bir bankada bulunan bir hesaba EFT işlemi ile para transfer etmek istiyorsunuz, peki Vakıfbank’tan EFT işlemini saat kaça kadar yapabilirsiniz? Yaptığınız EFT karşı hesaba ne zaman geçer? ya da EFT işleminizin gerçekleşip gerçekleşmediğini nasıl sorgularsınız? gibi merak ettiğiniz soruların cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Vakıfbank Şubelerinde EFT İşlemi Kaça Kadar Yapılır?

Bankaların yaptığı EFT işlemlerinin tamamı Merkez Bankası tarafından kontrol edilmekte olduğundan günün her saatinde EFT işlemi gerçekleştirilememektedir. Peki Vakıfbank EFT saatleri kaça kadar yapılır? diyorsanız, Vakıfbank ile EFT işlemi hafta içi saat 16.30’ a kadar devam etmektedir.

Şubelerden, ATM’lerden veya internet bankacılığı üzerinden yaptığınız EFT işlemlerinin aynı gün karşı bankanın hesabına geçmesi için normal iş günlerinde akşam 17.30’ a kadar yapmanız gerekmektedir. Hafta sonu ve resmi tatil günleri yapılan EFT işlemleri ise tatilden sonraki ilk iş günü gerçekleşir ve para karşı bankanın hesabına geçer.

Vakıfbank EFT’ leri Hesaba Ne Zaman Geçer ?

Vakıfbank Şubelerinden, ATM’lerinden ve internet bankacılığı üzerinden yapmış olduğunuz Vakıfbank EFT’ leri hesaba ne zaman geçer acaba biliyor musunuz? Akşam 16.30’ a kadar yapılan EFT işlemleri bir sorun olmadığı takdirde en geç 10 dakika içerisinde hesaba geçer, 16.30’ dan sonra yapılan EFT işlemleri ertesi gün karşı bankanın ilgili hesabına geçer. Haftanın son günü saat 16.130’ dan sonra EFT işlemini gerçekleştirirseniz paranız haftanın ilk iş günü karşı banka hesabına geçer.

Vakıfbank EFT Sorgulama Nasıl Yapılır?

Yapılan bu EFT işlemi gün içerisinde karşı bankanın hesabına geçmemişse Vakıfbank EFT sorgulama işlemi yaparak hem parayı gönderdiğiniz hesabı hem de alıcı hesap numarasını kontrol etmeniz gerekmektedir çünkü sistemdeki yoğunluktan dolayı bazen EFT işlemi gecikebilmektedir.

Hakkında admin

Ayrıca kontrol Edin

konut kredisi devri

Konut Kredisi Nasıl Devredilir?

Konut kredisi kullanarak konut sahibi olan kişilerin merak ettikleri sorulardan biri de kredi devri ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir