Uzun Vade En Güvenilir Hisse Senedi Hangisi?

Öncelikle şunu söyleyebilirim ki, eğer borsaya girmek istiyorsanız bazı araştırmalar yapmanız gerekiyor, sizde bu yazıyı okuduğunuza göre araştırmalara başlamışsınız tebrik ederim.

Bazı yatırımcılar kulaktan dolma bilgiler ile işlem yapıyor ve sonra “yandım, battım, bittim kül oldum” şeklinde isyan etmeye başlıyorlar.

Aslında ne yapıyorlarsa kendi kendilerine yapıyorlar, en büyük zararı kendi kendilerine veriyorlar.

Siz yatırım yapmak istiyorsunuz ve bu tercihinizi borsadan yana kullanmak istiyorsanız kesinlikle borsaya gireceğiniz paraya kısa vadede ihtiyaç duymayacağınız miktarda olmalı.

Yani örnek veriyorum 15 gün, 1 ay yada 3 ay sonra lazım olacak para ile borsaya girmeyiniz. Vur kaç yapar biraz kar edip çıkarım diye düşünüyorsanız işler sizin düşündüğünüz gibi gitmeyebilir ve para lazım olduğunda zararına satış yapmak zorunda kalabilirsiniz.

Her insan parasını sağlam yere yatırmak ve bunun karşılığında güzel kar sağlamak ister.

Kimse parasını çöpten bulmuyor sonuçta, herkesin parası kendisi için değerlidir.

Eğer uzun vadede borsada işlem yapmak istiyorsanız size Aselsan hissesini önebilirim.

Ülkemizin en büyük savunma şirketi, ayrıca devlet arkasında.

Sürekli kendini geliştiren, yeni teknolojik cihazlar üreten ve dünya piyasasına açılmaya başlamış sürekli siparişler alan göz bebeğimiz Aselsan sizlere borsada uzun vadede iyi kazanç sağlayabilir.

Yatırımcısına her yıl ortalama %150-200 civarında kar ettiren şirket uzun vadede iyi kazanç sağlayabilir.

Bir diğer hisse senedi ise Thy olabilir. Türk hava yolları dünyanın dört bir yanına gerçekleştirdiği uçuşlar ile sürekli kar eden şirkettir.

Gelecek dönemde açılması planlanan istanbul’daki 3.cü havaalanı ile birlikte hisse değerinin daha da yükseleceği düşünülüyor.

Borsanın en sağlam iki şirketi diyebileceğimiz Aselsan ve Thy sizlere uzun vadede kazanç sağlayabilir.

Bunlar gibi farklı şirketlerde var elbet fakat siz hem risk istemiyor, hemde uzun vadede kazanç istiyorsanız bu iki hisse senedinden birini alarak kafanızı rahat ettirebilirsiniz.

Verdiğimiz hisse senedi bilgileri sadece bilgilendirme amaçlıdır kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir, her yatırımcı kendi yatırımından sorumludur. Umarız ki sizlerde yatırımınızın karşılığında iyi kazançlar sağlarsınız.

Pandemide ülkelerin birbirine sınırları kapatması, turizm sektörünün kapalı olması ve sokağa çıkma ve seyahat yasaklarıyla birlikte ulaşım sektörünün öncülerinden olan Türk hava yolları (thy) bu durumdan etkilendi ve bu süre içerisinde hem gelirleri düştü hem de borsada değer kaybetti.

Aynı şekilde ülkelerin savunma harcamalarının azalmasıyla ve buna benzer sebeplerle Aselsan’da etkilendi ve hisseleri borsada değer kaybetti.

Fakat tüm bu zorlu sürecin ardından artık ülkeler normalleşmeye başladı ve hem thyao hem de asels borsada eski günlerde olduğu gibi tekrar ilgi görmeye ve yükselmeye başlayarak normal günlerine dönmüş oldu.

Hakkında admin

Bu yazıya da bakabilirsiniz.

kar aciklayan sirketler

Kar Açıklayan Bist 30 Hisseleri

Bist 30 hisseleri arasında 18 şirket yaptıkları karları açıkladı ve bizde bunları sizlere kolay olması …


2 Yorumlar

  1. tofaş hissesi sizce nasıl tavsiye edermisiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.