Tkuru Hissesi Ne Zaman Yükselir?

Borsada en hareketli hisselerden biri tkuru hissesi desek herhalde yanlış olmaz. Çünkü hissenin son 15 gününe baktığımızda bazen tavan bazen taban yapmış. Bu içeriği hazırladığımız günde dahil seansı taban olarak kapattı. Bu bahsettiğimiz 15 gün içerisinde 9 kez tavan yapmış diğer günler taban.

Eğer düşük fiyatlardan aldıysanız şu an karda olmalısınız. Ya da tavan serisinin son günlerinde aldıysanız şu an zararda olabilirsiniz, umarız siz kazançlı olan taraftasınızdır.

Eğer zarardaysanız size borsanın altın kurallarından biri olan “sabırlı” olmayı hatırlatalım.

Tkuru Hissesi Ne Zaman Yükselir?

Hissenin piyasada olan lot sayısına baktığımızda çok az lotu var, bu da tkuru hissesinin daha değerli olmasını sağlıyor. Çünkü az olan her zaman değerlidir mantığı vardır. Ayrıca az olmasından dolayı 1 lotun bile çok önemli olduğu tahtada kimse zararına mal satmak istemez mecbur kalmadıkça.

Bu tarz hisseler özellikle sabırlı olan yatırımcısına güzel kazanç sağlayabilir. Ne zaman yükseleceğini kimsenin bilemeyeceği gibi, her hissenin düştüğü gibi tekrar yükseleceğini de unutmamak lazım.

Belki maliyetinize tekrar gelmeyebilir, ya da uzun süre bekletebilir kimse bilemez, eğer zararda iseniz ve kısa vadeci değilseniz, acil ihtiyacınız olmayan paranızda varsa maliyet düşürebilirsiniz.

Tabi maliyet ortalaması düşürmek için düşüş trendinin bittiğine emin olmalısınız. Maliyet düşürdükten sonra hisse yükselmeye başlarsa mutlu olursunuz. Yükselmesi için şirketin olumlu kap haberleri göndermesi, yeni yatırımcıların gelmesi de etkili olacaktır.

%900 bedelli bölünmesinin ardından yeni fiyatıyla 838,40 lirayı görerek hisse kendi tarihinin en yüksek rakamını görmüş.

Son olarak 219,60 lira olan hissenin bundan sonra ne kadar yükseleceği ya da ne kadar düşeceği bir çok yatırımcının merak ettiği en önemli konu. Tabi yukarda da söylediğimiz gibi bu sorunun cevabını kimse bilemez, biliyorum diyen olursa da ciddiye almamanız sizin için daha iyi olacaktır.

Çünkü her zaman söylediğimiz gibi, borsaya yatırım yaparken kimsenin etkisi altında kalmadan yapın, eğer dışardan destek almak istiyorsanız yatırım danışmanınızla görüşün size yardımcı olacaktır.

Tkuru Hissesi Aracı Kurum Takas Dağılımı

En çok tkuru hissesin sahip aracı kurum sıralamasında 136 binden fazla lot ile ilk sırayı iş yatırım almış durumda, ikinci sırada 70 bin lot üzerinde garanti yatırım var.

En çok lota sahip ilk 10 aracı kurum görselde mevcuttur.

Hakkında admin

Bu yazıya da bakabilirsiniz.

kar aciklayan sirketler

Kar Açıklayan Bist 30 Hisseleri

Bist 30 hisseleri arasında 18 şirket yaptıkları karları açıkladı ve bizde bunları sizlere kolay olması …


Bir Yorum

  1. Borsada uzun zamandan beri takip ettiğim hisse yükselsin diye bekliyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.