Tefeci Haricinde Nasıl Borç Bulabilirim?

Kişilerin banka dışından da ekonomik açıdan destek alması, günümüz şartlarında mümkündür. Birçok finansal kuruluş, bu konuda kişilere destek olmaktadır. Ancak, kişilerin banka dışından kredi başvurusu yapacağı durumlarda, dikkat etmesi gereken çok önemli bir durum vardır. Ülkemizde şuan çok fazla görünmüyor olsa da, geçtiğimiz dönemlerde çok sık karşılaşılan tefeciler, para bulmak isteyen kişilerin karşısına çıkabilmektedir. Kişilere istedikleri paraları sunuyor olmalarına rağmen, çok yüksek faiz oranları olmasından dolayı, kişilerin rahat etmek yerine daha büyük bir borcun altına girmesi söz konusu olmaktadır. Bu sebepten dolayı da yapılacak tek şey, banka dışından kredi arayışındayken, doğru adım atmaktır.

Banka dışından kredi başvurusu yapacak olan kişilerin ilk olarak finansal kurumları ziyaret etmesinde fayda vardır. Bu kurumların bir kısmı bankalar ile irtibat haline geçmekte ve kişilere kredi konusunda destek olmaktadır. Bir kısmı ise, kendi bünyesinde bulunan maddi birikimlerini, bankalarda olduğu gibi belirli faiz oranları ile kişilere sunmaktır. Bu kurumlar kişilere güven veriyor olsa da, kesinlikle aceleci olmamanızda fayda vardır. Çünkü, ülkemizde bankalar dışında finansal konularda kişilerin destek alabilmesi için kurulacak olan bu kurumların, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na kayıt olmuş olması, yasal zorunlulukları da yerine getirmiş olması gerekmektedir. Eğer bu kurala dikkat etmezseniz, ne yazık ki tefecilerde yaşayacağınız sorunların bir kısmı ile yine karşılaşabileceksiniz.

Banka dışından kredi almak isteyen kişiler, aynı zamanda şu yöntemlere de başvuruda bulunabilirler.

  • Senetle Kredi
  • Senetle kredi veren kuyumcular
  • Senetle kredi veren döviz büroları
  • Senetle kredi veren kişiler
  • Borç para veren kurum ve kişiler
  • Finansal aracı kurumlar

Yukarıdaki kurum ve kişiler, çoğu zaman kendi bünyesinde bulunan sermayeleri ile sizlere destek olacaktır. Eğer tefecilerin zor şartlarına katlanmak istemiyorsanız, sizler de doğrudan bu kurumlara başvurmalı ve bankadan temin edemediğiniz kredinizi, güvenilir yoldan sağlayın.

Sosyal Medyadan Kredi Başvurusu

Banka dışından kredi arayışında olan kişilerin sayısı günden güne artarken, birçok kişinin dolandırıcılık durumu ile karşılaştığı da bilinmektedir. Özellikle sosyal medya alanında kişilerin karşısına çıkan bazı grup ve sayfalarda, sanki bankalar adına paylaşım yapılıyormuş gibi kişilere kredi vaadi verilmektedir.

Bu gibi durumlar ile karşılaşanların kesinlikle sosyal medya kanalından bir başvuru yapmaması gerekmektedir. Eğer kişiler size kredi vereceğini ya da bankalardan kredi alabilmeniz için aracı olacaklarını ifade ediyorsa, yine bu durumdan kaçınmalısınız. Bunun yerine, bankalar ile ilgili bir paylaşım ile karşılaştığınızda size cazip gelen bir durum varsa ve sizler de katılmak istiyorsanız, doğrudan bankaların internet sitesinden destek almalısınız.

Bankaların internet sitesine girdiğiniz zaman güncel kampanyalar bölümünden inceleme yapmanız yeterli olacaktır. Eğer aynı kampanya burada da karşınıza çıkıyorsa ve başvuru yapmak istiyorsanız, yine sadece banka kanalı ile bu başvurunuzu bankanıza iletmelisiniz.

Hakkında

blank

Bu yazıya da bakabilirsiniz.

kredi red

Kredi Başvurusu Onaylanmazsa Ne Yapmalı?

Bankaların neredeyse tamamı kapılarından içeri girdiğinizde sizlere kredi vermek isteyecektir. Ancak kredi başvuru formu doldururken …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir