Teb Eft Saatleri

Türk Ekonomi Bankasındaki hesabınızdan bir başka bankada bulunan bir hesaba para transfer etmeniz gerekiyor. İşte bu para transferini EFT denilen işlem sayesinde, TEB’in EFT saatleri arasında rahatlıkla yapabilirsiniz.

Türk Ekonomi Bankası Şubelerinde EFT İşlemi Kaça Kadar Yapılır?

Bu EFT işlemlerinin tamamı Merkez Bankasının denetiminden geçmekte olduğundan günün her saatinde EFT işlemi gerçekleştirilememektedir. Peki, TEB’de EFT saatleri kaça kadaryapılır? diye düşünüyorsanız elbette. Türk Ekonomi Bankası ile EFT işlemi hafta içi saat 16.00’ a kadar devam etmektedir. Banka Şubelerinden, internet bankacılığı veya ATM’ ler üzerinden yaptığınız EFT işlemlerinin aynı gün karşı bankanın hesabına geçmesi için normal iş günlerinde akşam 16.00’ a kadar yapmanız gerekmektedir. Hafta sonu ve resmi tatil günleri yapılan EFT işlemleri ise tatilden sonraki ilk iş günü gerçekleşir.

Türk Ekonomi Bankası EFT’ leri Hesaba Ne Zaman Geçer?

Türk Ekonomi Bankası Şubelerinden, ATM ve internet bankacılığı üzerinden yapmış olduğunuz TEB EFT’ leri hesaba ne zaman geçer peki biliyor musunuz? Akşam 16.00’ a kadar yapılan EFT işlemleri genellikle birkaç dakika içerisinde hesaba geçer, 16.00’ dan sonra yapılan EFT işlemleri bir sonraki iş günü karşı hesaba geçer. Haftanın son günü olan Cuma günü saat 16.00’ dan sonra yapılan EFT işlemleri ise ilk mesai günü karşı bankanın hesabına geçer.

Türk Ekonomi Bankası EFT Sorgulama Nasıl Yapılır?

EFT işlemi, işlemi yaptığınız gün içerisinde karşı bankanın hesabına geçmemişse TEB EFT sorgulama işlemini yapmak için öncelikle parayı gönderdiğiniz banka ile görüşmeniz gerekmektedir. Çünkü bazen sistemin yoğun olmasından dolayı bankanın havuzunda bekletilmektedir. Bu durumda banka yetkilileri ile görüşerek paranın hesaba aktarılmasını sağlayabilirsiniz.

Hakkında admin

Ayrıca kontrol Edin

konut kredisi devri

Konut Kredisi Nasıl Devredilir?

Konut kredisi kullanarak konut sahibi olan kişilerin merak ettikleri sorulardan biri de kredi devri ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir