Su Faturasında Komisyon Almayan Bankalar

Ev ve iş yeri giderlerinden bir tanesi olan su faturası genelde az miktar gelmesi ile bilenen bir tüketimdir. Ülkemizde binlerce ton su harcanmasına karşın, gelen su faturası oldukça cuzidir diyebiliriz. Ancak bu değildir ki çok su tüketmeliyiz zira su tüketiminin azaltılması hem bizim hem de gelecekteki çocuklarımız için bir ihtiyaç olmalıdır.

Bize gelen sorulardan bir tanesi olan su faturasında komisyon almayan bankalar konusu idi. Gerçekten de araştırdığımızda önceden çoğu bankanın su faturasında komisyon almadıklarını ancak bir süre sonra neredeyse tüm bankaların PTT dahil su faturası ödemelerinde fatura tutarına göre komisyon alındığına şahit olduk.

Su faturasını alan bankalara baktığımızda ülkemizde hizmet veren tüm banka ve atmlerinin aldığını ayrıca PTT ve komisyon alan diğer bürolarında yatırdıklarını görmekteyiz. Ancak çoğu kişi, su faturalarında alınmayan komisyonların, neden yıllar sonra alınmaya başladığını öğrenmek istiyor. Veya hangi bankalar faturalarda komisyonsuz olarak çalıştığını bilmek istiyor.

Su Faturası Ödeyen Bazı Bankalar

Su tahsilatı yapan bankalar olarak garanti bankası, işbankası, halkbankası, yapıkredi, denizbank, vakıfbank, finansbank, ingbank, igaranti, yapıkredi nuvo, enpara gibi sayısız bankacılık firması tahsilat yapmaktadır.

Komisyonsuz su tahsilatı yapan bankalar ise enpara, yapıkredi nuvo, vakıfbank ve odeabank olarak karşımıza çıkıyor. Su faturasında komisyon almayan bankalar ve komisyon alan bankaları kıyasladığımızda su faturası 15 TL gelen bir hanenin komisyon ile beraber 15.45 TL ödediği saptanmıştır. Yani haksız bir kazanç söz konusu.

Hakkında admin

Ayrıca kontrol Edin

konut kredisi devri

Konut Kredisi Nasıl Devredilir?

Konut kredisi kullanarak konut sahibi olan kişilerin merak ettikleri sorulardan biri de kredi devri ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir