Seçim Dönemi Hangi Yatırımı Yapmalıyız?

Yaşadığımız şu zamanda insanlar paralarını değerlendirebilmek için çeşitli yatırım araçlarını kullanırlar. Yaptığı birikimi iyi değerlendirip birazda parasını arttırmak ve böylelikle hem parasını güvenli yerde muhafaza edip hemde kazanç sağlamak en doğal haklarıdır.

Yalnız bazı zamanlar vardır ki yatırım yapılan enstrümanlar risk altında olabilmektedir. Mesela kriz dönemlerinde, savaş durumunda, siyasi karışıklık durumu bunlardan biridir.

24 Haziran’da ülkemizde seçim yapılacak ve bu durum bazı yatırım araçlarını etkileyebilir.

Seçim Öncesi Hangi Yatırımı Yapmalıyız?

Aslında kimse bu sorunun cevabını net olarak bilemez, fakat sadece tahminde bulunabilir. Bizde kendi tahminlerimizi sizler için paylaşacağız fakat şunu baştan söylemekte yarar var, son kararı kendiniz vermelisiniz, kendinize en yakın kişilerin bile tavsiyelerinden daha çok kendi düşüncelerinize göre hareket etmeniz daha uygun olacaktır.

Eğer gündemi takip ediyorsanız, seçim sonuçlarını az çok tahmin edebilirsiniz. 24 Haziran seçimleri eğer o gün sonuçlanır ise özellikle dolar olmak üzere bir çok dövizin değer kaybetme durumu oluşur. Zaten biliyorsunuz son günlerde ülkemizi seçim öncesi dolar üzerinden zarar verdirmeye çalışıyorlar.

Türkiye’nin ekonomisine zarar vermek isteyen güçler dolar kurunu oldukça yükseltmeye çalışıyor, böylelikle mevcut hükümetin seçimlerde oy kaybetmesini sağlamaya çalışıyorlar.

Fakat onlar istedikleri kadar uğraşsa da ülkemizin ekonomisi eski yıllara göre şuan çok daha iyi durumda, bu sebeple bir süre daha döviz kurlarında dalgalanma olsa da seçimlerin ardından dövizde oluşan balon elbet sönmeye başlayacaktır.

Seçimler Sonrası En Kazançlı Yatırım Hangisi?

Seçim öncesi dövizlerde ki balon yatırımcının ilgisini çekiyor, bu  da borsa yatırımcısının borsadan çıkıp dövize girmesine sebep oluyor. Fakat elbet seçim günü gelip geçecek, gündem değişecek ve siyasi sıkıntı bitmiş olacak. İşte o zaman insanlar tekrar borsaya yatırım yapmaya devam edecek.

Önümüzdeki seçimlerde eğer ilk turda seçim sonuçları belli olursa, ki anketlere göre öyle olacağı görülüyor, seçim sonrası borsa da yükseliş bekleniyor. Zaten şuan çoğu hisselerin fiyatları çok dip fiyatlarda, yani tam alım fırsatı diyebiliriz.

Yatırımcısına çok güzel paralar kazandıran hisselerin şuan düşük fiyatlardan işlem görmesi, orta vadeli yatırım için güzel fırsat olabilir.

Eğer sabırlı bir insanız ve elinizdeki para kısa sürede size lazım olmayacaksa paranızı borsada değerlendirebilirsiniz. Seçim sonrası yabancı yatırımcıların tekrar borsaya giriş yapabileceği düşünülürse özellikle bist 30 hisseleri yatırımcısına çok paralar kazandırma imkanına sahip.

Bizler sadece sizlere tahminlerimizi paylaşmaya çalıştık, kesinlikle hiç kimsenin yönlendirmesi ile yatırım yapmayınız ve her zaman son kararı kendiniz vermelisiniz.

Hakkında admin

blank

Bu yazıya da bakabilirsiniz.

iskur is bulma

İşkur Nasıl İş Buluyor?

İşkur, bildiğimiz gibi ülkemizde son dönemde değeri oldukça yükselen ve vatandaşlarımızın işsizlik sorunu ile alakalı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir