Rtalb Hissesi Ne Zaman Yükselir?

Dünya daha önce hiç eşi benzeri görülmemiş olan salgın hastalıkla tanışınca tüm dünya borsaları büyük düşüşler yaşadı ve bir çok sektöre ait hisseler çok düşük rakamlara geriledi. Tabi söz konusu sağlık olunca o dönem içerisinde borsada ayakta duran sadece sağlık sektörüne hizmet eden şirketler ve gıda şirketlerinin hisseleri kaldı. Rtalb hissesi de bu rüzgardan nasibi güzelce alan ender hisselerden oldu.

Ortalama 2 lira civarında işlem gören rtalb hissesi covid test kiti üretimi sebebiyle bir çok yatırımcının dikkatini üzerine çekti ve devamlı olarak yükselerek 60 liranın üzerini gördü. 2 liradan alıp sabırla bekleyen yatırımcılar oldukça memnun oldular çünkü güzel kazandılar.

Tabi birde yükselirken sadece izleyen, zirve rakamlarına ulaştığında artık yeter bende alayım diyerek alanlar eğer satmadıysa şu an üzgün olabilirler.

Rtalb Hissesi Ne Zaman Yükselir?

Grafiğine baktığımız zaman hisse işlem görmeye başladığı süre boyunca ortalama 2 lira gibi bir rakamla salgın dönemine kadar işlem görmüş. Salgın başlayınca rtalb hissesine ilgi artınca kat kat yükselmiş ve daha önce hiç ulaşmadığı rakamlara ulaşmış.

Eğer yükseliş sebebi covid ise, dünyada hızlı aşılama ve vaka sayılarının düşmesi ve uzmanların yakın zaman içerisinde pandemi ortamından kurtulacağımızı söylemesine dayanarak eskisi kadar test kitine ihtiyaç duymayabiliriz.

Yurt dışına uçuş öncesi, asker alımlarında ve daha farklı yerlerde önce testler yapılmakta, yani vaka sayıları azalsa da şu an için test sayıları halen eskisi kadar yüksek seviyelerde ilerliyor.

Tabi dünyanın ilk kez yaşadığı böylesine büyük bir salgın hastalığın ilerdeki günlerde neler göstereceğini de bilemiyoruz. Hissenin ne zaman yükseleceğini kimsenin bilmediği gibi bizim de bilmemiz söz konusu zaten olamaz.

Tabi böyle çok dikkat çeken ve küçük yatırımcının çok olduğu hisselerde spekülatif durumlar da olabiliyor, bunun için sadece bu hisse için değil her zaman dikkatli olmalı ve iyi düşünmelisiniz.

Rtalb Hissesi Aracı kurum Takas Dağılımı

Hangi kurumda ne kadar rtalb hissesi var aşağıdaki resimden görebilirsiniz. En yüksek pay ortanına sahip ilk 10 kuruma ait takas dağılımı.

Hakkında admin

Bu yazıya da bakabilirsiniz.

kar aciklayan sirketler

Kar Açıklayan Bist 30 Hisseleri

Bist 30 hisseleri arasında 18 şirket yaptıkları karları açıkladı ve bizde bunları sizlere kolay olması …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.