Pkart Hissesi Ne Zaman Yükselir?

Borsada işlem gören yüzlerce hisse arasından pkart hissesinin ne zaman yükseleceğiyle alakalı bilgi edinmek için böyle bir araştırma içerisine girdiyseniz muhtemelen ya hisseye yatırım yaptınız ya da yapmadan önce ön bilgi edinmeye çalışıyorsunuz. Borsa yatırımcısı için gayet güzel bir hareket.

Plastikkart akıllı kart iletişim sistemleri sanayi ve ticaret a.ş ismiyle aktif olarak çalışan şirket borsada pkart koduyla işlem görmekte.

Hayatımızın bir çok noktasında kullandığımız elektronik kartlar aslında biz farkında olmasak ta bir çoğu bu şirket tarafından üretiliyor. Toplu taşıma araç kartlarından banka kartlarına, sim kartlardan günlük hayatımızı kolaylaştıran bir çok kartta bu şirketin emeği var.

Pkart hissesi son zamanlar yükseliş göstererek yatırımcılarını memnun etti. Son 1 yıl içerisinde bugün kapanış fiyatını da baz alırsak (11 ekim) %60 a yakın yükseliş gösterdi.

Son zamanlar inişli çıkışlı hareketleriyle kendine yön belirlemeye çalışıyor olabilir. Sürekli olarak faaliyet gösteren şirket kar açıkladıkça, yeni anlaşmalar yaptıkça ve yatırımcıların da ilgi göstermesiyle büyümemesi için bir sebep yok.

Pkart Temettü Tarihi

Pkart hissesinin son zamanlarda hareketli olmasının diğer bir sebebi de yakın zamanda temettü verecek olmasıdır. Şirket kazancının büyük bir kısmını yatırımcılarıyla paylaşarak aslında kendi kazancı kadar yatırımcılarını da düşünmüş olduğunu gösteriyor.

Portföyünde pkart hissesi olanlar Brüt 0,2847003 TL – Net 0,2419952 TL hisse başına ödeme alacaklar. 15 Ekimde pkart sahibi olanların ödemeleri en geç 19 ekime kadar hesaplarına geçmiş olacak.

Pkart Aracı Kurum Dağılımı (takas akd)

Toplamda 11 milyon civarında lotu olan hissenin piyasada bu kadar az lotu olması yatırımcılarının hayallerini de büyütebiliyor. Çünkü genelde az lotu olan hisseler hiç tahmin edilemeyeceği kadar değerlenebiliyor.

Tabi her hisse için aynı şeyi söylemek mümkün değil, tabi borsada hayal değil gerçekleri yaşamak gerekir.

Aşağıdaki görselde hangi aracı kurumda ne kadar pkart hissesi var görebilirsiniz.

pkart akd

Akd tablosunda da görebileceğiniz gibi lotların büyük çoğunluğu yabancıların elinde. Yabancı yatırımcılar güvenmedikleri ve geleceğinin parlak olduğunu düşünmedikleri şirketlere yatırım yapmazlar.

Toplam 11 milyon civarında dolaşımda lotu olan pkart en çok 3.358,429 lot ile Citi yatırımın elinde.

Diğer aracı kurumları görebilmek için tabloyu inceleyin.

Hakkında admin

Bu yazıya da bakabilirsiniz.

kar aciklayan sirketler

Kar Açıklayan Bist 30 Hisseleri

Bist 30 hisseleri arasında 18 şirket yaptıkları karları açıkladı ve bizde bunları sizlere kolay olması …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.