Pazar Alışverişinde Nasıl Tasarruf Yapılır?

Yaşadığımız şu zamanda para kazanmak zor olduğu kadar para tasarrufu yapmakta zordur. Bu sebeple nerde ne kadar tasarruf yapabilirsek o kadar iyi olur. Çünkü sonuçta para harcaması kolay olsa da, harcanıldığı kadar kolay kazanılmıyor.

Sizlere her evin ihtiyacı olan pazar alışverişini nasıl yapacağınızı ve bu alışveriş sırasında paranızı tasarruflu ve iyi şekilde değerlendirmeyi anlatmak istedik.

Bu yazımızı okuyorsanız büyük ihtimalle, daha önce hiç pazar alışverişine karışmadığınız ama artık yeni evlendiğiniz için alışveriş işi size kaldığından dolayı araştırma yaptığınızı düşünüyoruz, çünkü genelde yeni evli çiftler bu tarz sorular sormakta 🙂

Pazar alışverişinde tasarruf yapmak ve paranızı iyi değerlendirmek istiyorsanız, öncelikle şunu bilin ki pazara girer girmez ilk gördüğünüz tezgahtan birşeyler almaya başlamayın. Önce ilk baştan itibaren hangi tezgahta ne var, fiyatı ne kadar, tazemi değil mi diye kontrol etmelisiniz.

Pazarın büyük bir kısmını turladıktan sonra hafızanızda tuttuğunuz tezgahlara giderek tek tek alışverişinizi yapabilirsiniz. Tabi sadece ucuz diye birşey alınmaz, alacağınız ürün taze mi büyük mü küçük mü gibi kontrollerinizide yapmalısınız.

Sonuçta bayat bir mal aldıktan sonra istediği kadar ucuz olsun, paranız çöpe gitmiş sayılır çünkü taze olmadığı için kullanamayacaksınız.

Pazara erken saatlerde giderseniz pazarcılar erken saatlerde fiyatları yüksek tutuyor, öğlenden sonra akşama doğru ellerindeki malı bitirebilmek için fiyatları düşürmeye başlıyorlar böylece daha az ödeme yapacağınız için buradan da biraz tasarruf sağlarsınız.

Pazar alışverişini nasıl yapacağınızı basit şekilde anlattık, eğer halen daha aklınızda şüpheleriniz var ise yapacağınız tek şu olmalı, tezgahların kalabalık olup olmadığına bakın. Eğer bir tezgaha diğerlerinden fazla ilgi var ise, kalabalıksa o tezgahta tam size birşeyler var demektir hemen gidin alacak olduklarınızı poşete doldurmaya başlayın.

Hakkında admin

Ayrıca kontrol Edin

Çok Borcum Var Nasıl Ödeyebilirim?

Bazı durumlarda nefsin kurbanı olan kişiler kendilerini büyük bir borç batağının içinde bulabilirler. Bu tarz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir