Para Ödemeden Kredi Notumu Öğrenebilir Miyim?

Kredi notu öğrenmek isteyenler, cep telefonları üzerinden kısa mesaj servisini kullanarak, bankaların internet ve mobil bankacılık hizmetlerinden faydalanarak, kolay bir şekilde sorgulama işlemi yapmaları mümkündür. Bahsedilen yöntemler doğrudan Findeks sisteminden alınan bilgileri size sunmaktadır. Bundan dolayı, doğrudan kişilerin Findeks sistemine kayıt olarak sorgulama yapmaları mümkündür. Ancak, tüm bu yöntemlerde, kişilerin belirli bir ücret ödemesi yapması gerekecektir. Kredi notu sorgulaması için şuan ortalama olarak 8 ile 10 TL arasında bir ücret talebi olacaktır. Eğer ücretsiz kredi notu sorgulama yapmak istiyorsanız, ne yazık ki bahsettiğimiz yöntemler size fayda sağlamayacaktır. Bunun yerine daha farklı yollara başvurmanız gerekmektedir.

 

Parasız Kredi Notu Sorgulama

Ücretsiz kredi notu sorgulama için belirttiğimiz gibi kişilerin Findeks ya da bankacılık sektörü dışında bir sorgulama yöntemi bulması gerekmektedir. Ancak, kesinlikle para ödemeden kişilerin kredi notu sorgulaması yapması imkansız değildir. Bundan dolayı, aşağıda belirteceğimiz durumlara başvurarak, sizler de ücret ödemek zorunda kalmadan, kredi notunuzun kaç olduğunu, kredi notunuz ile kredi ya da kredi kartı alıp alamayacağınızı sorgulayabilirsiniz.

  1. Bankalar, müşterilerine daha kolay bir şekilde ulaşabilmek adına, direkt satış adı altında bir birim oluşturmuştur. Bu birimlerde, saha satışı yaparak kişilere kredi ve kredi kartı hizmeti satmaya çalışan kişiler bulunmaktadır. Eğer bu şekilde herhangi bir bankanın saha personeline rastlarsanız, sizler de kredi notunuz hakkında bilgi alabilir, kredi ya da kredi kartı ihtiyacınız varsa, anında başvuru yapabilirsiniz. Ancak, bu yöntemi uygulamak için kişilerin banka sicillerinin bozuk olmaması gerekmektedir. Çünkü, sistem üzerinden bilgilerinizi kullanarak sorgulama yapacak olan kişiler, başvuru ekranının açılmasını bekleyecektir. Ancak sonuç bu ekranda görüntülenecektir.
  2. Findeks’e üye olan kişiler, sorgulama işlemleri yapabileceği gibi, daha geçmiş tarihlerde yapılan sorgulama sonuçlarına da ulaşabilecektir. Bundan dolayı, adınıza yapılan bir sorgulama olduğunda Findeks hesabınıza giriş yaparak ya da Findeks hesabı oluşturarak, kredi notunuzu ücret ödemeden öğrenebilirsiniz. Bunun için bankalara yaptığınız geçmiş dönemli bir başvurunuzun olması ya da herhangi bir firmanın TC kimlik numaranızı kullanarak kredi notu sorgulaması yapmış olması gerekmektedir.
  3. Ücretsiz kredi notu sorgulama için hem internet üzerinden bazı matematiksel işlemlere ulaşabilir hem de cep telefonu uygulamalarına erişebilirsiniz. Eğer yakın tarihli bir kredi notu sorgulaması yapmışsanız ya da ücretsiz yöntemler ile kredi notunuzu öğrenmişseniz, sizler de bu işlemleri yapabilir ya da uygulama üzerinden otomatik hesaplama yapılmasını sağlayabilirsiniz. Ancak, bu yöntem size her zaman doğru sonucu vermeyecektir.

Ücret ödemeden yapacağınız sorgulama işlemlerinde üçüncü maddeye güvenerek çok fazla başvuru yapılmaması gerekmektedir. Çünkü, geçmiş kredi notu, toplam borç durumu ya da ödeme miktarları konusunda yapılacak hesaplamalarda, her zaman istenen sonuç çıkmayabilir. Tahmin üzerine kurulan bu sistemler yerine diğer yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Hakkında

Ayrıca kontrol Edin

konut kredisi devri

Konut Kredisi Nasıl Devredilir?

Konut kredisi kullanarak konut sahibi olan kişilerin merak ettikleri sorulardan biri de kredi devri ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir