Nibas Hissesi Ne Zaman Yükselir?

Borsada en çok dikkat çeken hisseler araştırılması yapılsa mutlaka isminin zikredileceği hisselerden biri niğde beton sanayi ve ticaret aş şirketine ait nibas hissesi olacaktır. Maalesef sosyal medyaya yayılan bir ses kaydı yatırımcıların güveninin zedelenmesine oldu. Daha önce nibas hissesi almayan yatırımcılardan da bu hisseyi takibe alanlar olmuştur.

Nibas Hissesi Ne Zaman Yükselir?

Hissenin geçmiş zaman grafiğine baktığımızda birkaç yıl önce 60 kuruş civarında rakamları görmüş ve bir süre sonra yükseliş trendine girerek en yüksek 90,25 lira rakamını görmüş. Eğer bahsettiğimiz rakamlar arasında al-sat yapanlar olduysa güzel paralar kazandırmış.

Ardından düşüşe geçmiş ve biz bu içeriği hazırladığımız günün seansını 12,99 lira fiyatıyla tavan yaparak kapatmış. Yani bugün tavan öncesi alım yapan yatırımcılarını sevindirmiş.

Nibas hissesinin ne zamana kadar yükselmeye devam edeceğini, ya da ne zaman düşeceğini tabi ki bilmiyoruz, her zaman söylediğimiz gibi kimse de bilemez. Bizler yatırımcılar olarak sadece kendi paramızdan sorumluyuzdur ve alım satım yapmadan önce kendimize bir hedef koyarak, sabırla işlem yapmalıyız.

Hissenin yükselmesine şirketin olumlu kap haberleri ile destek vermesi güzel sonuçlar doğurabilir. Her ne kadar ses kaydı sonrası hisseye güven kaybı yaşanmış olsa da yatırımcı hissenin fiyatıyla ilgilenir. Yükselen hisseye insanların güveni artar, daha çok yatırımcı çeker.

Nibas Bedelli / Bedelsiz Sermaye Arttırımı

Nibaş’ın dolaşımda olan lot sayısı 22.1 milyon, yani piyasada çok fazla lotu var diyemeyiz. Lot sayısının az olması da hisse için olumludur çünkü az olan her zaman değerlidir. Ayrıca bedelli / bedelsiz bölünme kararı için olumlu olabilir.

Tabi bu konu genel kurulda şirket yönetiminin vereceği bir karar bizler bilemeyiz, ama güzel bir oranda bedelsiz bölünme haberi gelmiş olsa bizler de yatırımcılar olarak mutlu olurduk tabi.

Nibaş bu zamana kadar sadece 2018 yılında %100 bedelli arttırımı yapmış ve 2016 yılında %1.77 temettü vermiş.

Nibas Hissesi Aracı Kurum Takas Dağılımı

Hangi aracı kurumun elinde ne kadar lot var bunu da sizlerle paylaşalım.

Qnb finans yatırım 5 milyon 633 bin lot ilk sırada yer almış,

iş yatırım 3 milyon 725 bin lot ile ikinci sırada,

vakıf yatırım ise 2 milyon 320 bin lot ile üçüncü sırada.

En çok nibas hissesine sahip ilk 10 aracı kurum görselde yer almaktadır.

Hakkında admin

Bu yazıya da bakabilirsiniz.

kar aciklayan sirketler

Kar Açıklayan Bist 30 Hisseleri

Bist 30 hisseleri arasında 18 şirket yaptıkları karları açıkladı ve bizde bunları sizlere kolay olması …


Bir Yorum

  1. Ses kaydını bende dinledim nibas neler olmuş böyle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.