Neden Para Biriktiremiyorum?

Para biriktirmek istiyorum ama bir türlü olmuyor diyorsanız o zaman nerede yanlış yaptığınızı bulmanız gerekir. Para biriktirmek kişinin kendisi için yapabileceği en iyi alışkanlıklardan birisidir.

Neden para biriktiremiyorum diye kendinize soruyorsanız o zaman yazımızın devamına mutlaka göz atmalısınız.

Hayatın insanlara neler getireceği belli olmaz. Biranda işinizi kaybedebilirsiniz veya sağlık durumunuz kötüye gidebilir ya da daha farklı şeyler. Hayatın sunduğu bu olumsuz zamanlarda geleceğinizi güvence altına almak için para biriktirmeniz her zaman daha doğru olacaktır.

Para biriktirmek istediğiniz anda birikim yapmaya başlamalısınız. Bu ay şunu da alayım önümüzdeki ay birikim yapmaya başlarım diye kendinizi ertelemeyin.

Karar verdiğiniz anda başlayın. Yoksa bu erteleme her ay aynı şekilde devam eder ve para biriktirmeyi bir türlü yapamazsınız.

Ama karar verdiğiniz anda elinizdeki paradan bir miktar ayırdığınız zaman ilerleyen zamanlarda bunu yapmaya devam ettikçe paranızın miktarı da artacaktır. Böyle olunca da paranız biriktikçe hoşunuza gidecek ve para biriktirmek için daha çok hevesleneceksiniz.

Para Biriktirmek İstiyorsanız Kredi Kartına Yüklenmeyin ve Gereksiz Harcamalardan Kaçının

Kredi kartını bir borçlanma aracı olarak görmekten kaçının ve sadece ödeme aracı olarak kullanın. Ödemekte zorlanacağınız veya ödeyemeyeceğiniz bir tutar için kredi kartını kullanmayı bırakın.

Kredi kartını daha bilinçli kullanmayı öğrenin ve kullanımınıza sınırlamalar getirin.

Can sıkıntısından veya sırf alışveriş yapma isteğinizden dolayı gereksiz harcama yapmaktan kaçının. Dışarı çıktığınız zaman o anda ihtiyacınız olmayan bir şeyi sırf beğendiğiniz için almayı bırakın. Buraya yapacağınız ödemeyi kenara atarak daha rahat para biriktirebilirsiniz.

Yapılan yanlışlardan birisi de ek hesabın oldukça düzensiz bir şekilde kullanılması oluyor. Maaş gününüze bir gün kaldı ve cebinizde paranız yok. Arkadaşlarınız ile bir şeyler içmek istediniz ve hesap size kaldı. Cebinizde para olmadığı için ek hesabı kullanacaksınız ve buradan ödemeyi yapacaksınız.

Çünkü maaş yattığı zaman buraya ödeme yapacağınızı düşünüyorsunuz. Ama unutmamanız gereken bir şey var buraya ödeme yaparken ödeyeceğiniz miktara faiz de eklenecek. Durum böyle olunca eksi hesap ile ay başına başlayacaksınız.

Bunun yerine arkadaşlarınız ile bir gün sonra görüşmeyi planlayıp aylık bütçenize bu hesabı da eklerseniz ay içerisinde hem daha rahat edersiniz hem de fazladan ödediğiniz faiz cebinizde kalır.

Hakkında admin

blank

Bu yazıya da bakabilirsiniz.

hgs ptt

HGS Başvuru ve İptali için Kolay Yöntem

HGS, bildiğimiz üzere kısa bir zaman dilimi içerisinde ülkemiz genelinde benimsenen ve devletin teknolojik gelişmelere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir