Kumbara ile Para Biriktirerek Zengin Olun!

Yaşadığımız dönemde para biriktirmen gerçekten çok zor. Maaşımızı elimize alınca, kenara para koyarak biriktirmek isteriz fakat hep bir engel ile karşılaşırız.

Banka hesabına sürekli ve düzenli olarak para yatırdığımız zaman orada birikim yapabiliriz. Fakat en ufak zorlukta aklımıza direk hesaptaki para gelir.

Nasıl olsa orada para var, birşey olursa o parayı kullanırız diye düşünüyoruz. Nitekim öyle oluyor, ne zaman para lazım olsa elimizi hesaptaki paraya uzatıyoruz.

Farklı para biriktirme yöntemleri de elbet vardır, fakat en kolay ve yorucu olmayanı ise kumbara ile para biriktirmek.

Kumbara ile para nasıl biriktirilir?

Öncelikle kendinize kumbara alacaksınız. Evde gözünüzün görebileceği bir yere kumbarayı bırakın. Artık onun yeri orası.

Her gün akşam eve geldiğinizde cebinizdeki tüm metal paraları kumbaraya atacaksınız.

Gündüzleri aldığınız para üstü demir paraları kullanmayın, çünkü onlar sizin birikiminiz olacak.

Sadece metal paraları biriktireceğiniz ve günlük çok fazla cebinizden para çıkmayacağı için para biriktirirken maddi zorluk çekmemiş olacaksınız.

Normalde tek başına fazla işe yaramayan bozuk paralar pek değerli olmuyor fakat toplu halde yüksek rakamlar çıkabiliyor.

Bazı günler bonkör davranıp kumbaraya kağıt paralar da atabilirsiniz. Bir süre sonra kumbaranın ne kadar dolmaya başladığını fark edeceksiniz.

Ve mutlu sona ulaştınız, ilk kumbaranız doldu ve artık içerisinde yer kalmadı, hemen kendinize yeni kumbara alacaksınız ve eskini açmadan özel bir yere saklayacaksınız.

Sakladığınız yer yine kumbarayı zaman zaman görebileceğiniz bir yerde olsun ki, onu gördükçe moraliniz yükselsin, motivasyon olsun ve yaptığınız işin başarısını anlamış olursunuz.

Yıllar sonra onun gibi dolu olan bir çok kumbara gördüğünüz zaman ne kadar mantıklı bir hareket yaptığınızı artık daha iyi anlamış olacaksınız.

Kumbarayı açmak için kendinize hedef belirleyebilirsiniz. Mesela evlenirken, yada çocuk sahibi olduğunuz gün veya daha farklı bir gün hedefiniz olsun. Ne kadar uzun zamana hedef koyarsanız kumbaradaki biriken para da o kadar çok olacaktır.

Uzun yıllar sonra ise, kumbarayı açtığınız zaman içerisinde sizi mutlu edecek toplu paraya sahip olmuş olacaksınız.

Bu arada şunu da belirtelim, uzun süre sabırla beklediğiniz kumbarayı açmaya karar verdiğiniz de en keyifli yeri o paraları saymak olacak. Sayarken harcadığınız zaman içerisinde çok eğleneceksiniz, bunu aileniz ya da arkadaşlarınızda daha da eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. Ayrıca daha önce böyle küçük ama eğlenceli bir etkinlik yapmış olanların da yaşadıklarını yorumda belirtmelerini istiyoruz bizler de keyifle okuyalım.

Hakkında admin

Ayrıca kontrol Edin

Çok Borcum Var Nasıl Ödeyebilirim?

Bazı durumlarda nefsin kurbanı olan kişiler kendilerini büyük bir borç batağının içinde bulabilirler. Bu tarz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir