Kredi Ödemesi Gecikirse Ne Olur?

Kredi Notu, bankalar ile iletişimi olan hemen herkesin bilmesi gereken önemli bir bankacılık terimidir. Son yıllarda artan kredi başvurularında bankaların ilk olarak göz atıp değerlendirdiği etmenlerin başında gelen kredi notu, neredeyse tüm bankalar tarafından üzerinde durulan bir etken.

Bankalar kredi başvurusu yapan şahısların öncelikle kredi notuna bakarak, kredi başvurularını değerlendirmektedir. Eğer ki şahısın kredi notu düşük ise başvurmuş olduğu kredi onaylanmaz bu sadece o banka ile alakalı olmayıp, tüm bankalarda da sonuç değişmeyecektir.

Kredi notunun düşmesinin veya kredi notunun az olmasının bir çok nedeni olabilir. Ancak biz sizler için belli başlı nedenleri arasında en önemli etkenleri vermek istedik. Ve sizlerde bu etkenlerden yola çıkarak hızlıca kredi notunuzu artıra bileceksiniz.

Kredi ödemelerinizi zamanında aksatmadan yapmalısınız zira zamanında ödenmeyen kredi ödemeleri sonrasında kredi notunuz düşecektir.

Kredi kartı ödemelerinizi de zamanında yapmalısınız ki en önemli etkenlerden bir tanesi de budur bu hızlıca kredi notunuza etki eden bir etmen.

Kredi kartı ödemelerinizde geçen asgari ödeme tutarını sadece ödemek kredi notunuzu yükseltmiyor aksine sabit kalmasını sağlıyor.

Kredi yapılandırma yapmak kredi notunuzu düşürecektir. Ancak borcu borç ile kapatmak olduğunda kredi notunuzda artma görülür.

Yukarıdaki önemli etmenler sizlerin kredi notuna doğrudan etki göstermektedir. Bu yüzden kredi danışmanları sizlere kredi vermeden önce bilmenizi istedikleri en önemli etkenin ödemelerin aksatılmaması olacaktır.

Hakkında admin

blank

Bu yazıya da bakabilirsiniz.

kredi red

Kredi Başvurusu Onaylanmazsa Ne Yapmalı?

Bankaların neredeyse tamamı kapılarından içeri girdiğinizde sizlere kredi vermek isteyecektir. Ancak kredi başvuru formu doldururken …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir