Kredi Notu Kötü Olanlara Kredi Veren Bankalar

Türkiye’de yaşayan pek çok insanın ekonomik nedenlerden ötürü kısa vadede ya da orta vadede banka kuruluşlarından kredi çekmeleri yaşadıkları maddi çöküntünün giderilmesinde etkili olmakla birlikte bu kredilerin geri ödemelerinde problem yaşayan ve ödemelerini sürekli olarak geciktiren kişilerin kredi notları Kredi Kayıt Bürosu tarafından düşürülür.

Bu notun düşürülmesi ise bireyin başka bir banka kuruluşundan kredi çekme talebinin reddedilmesine neden olur.

Kolay Kredi Veren Banka Kuruluşları

Kredi notu düşük olan bireyler böyle durumlarda kendilerine kredi verecek olan banka kuruluşu arayışına girerler.

Bir kişinin kredi kartının asgari ödemesini 3 aylık bir süre içerisinde geciktirmesi ve ödememesi, çektiği kredinin taksitlerini yine 3 aylık bir süre içerisinde geciktirmesi ve ödememesi sonucunda Kredi Kayıt Bürosu bireyin kredi notunu en aşağı tarafa çeker.

Kredi notu kötü olan kişilere ise pek çok banka kuruluşu yeni bir kredi kartı ya da kredi çekme talebini reddeder.

Kredi Notunun Kötü Olması Halinde Kredi Çekme Yöntemleri

Kredi notunun düşük olması bireylerin kredi çekmesinde büyük bir engel oluşturabileceği gibi bankaların bu konu ile alakalı olarak bireylere sunduğu yöntemler bulunur.

Bunlardan bir tanesi, kredi çekecek olan bireyin kredi notunun düşüklüğünden ötürü reddedilmesi sonucunda üstüne mal ya da arsa var ise bunu bankaya ipotek ettirmesidir.

İpotek edilecek olan bir ev ya da arsa sonucunda banka kişiye istediği krediyi çok evin ya da arsanın satış değeri doğrultusunda verir. Kredi borcunun 3 aylık sürede ödenmemesi halinde banka bu gayrimenkule el koyarak satışını gerçekleştirir.

Toplu Borç Kapatma Kredisi

Bireyin bir kaç bankaya olan borçlarını kapatmak ve tek banka üzerinde bu borçları birleştirerek sadece o kuruluşa ödeme yapmak için kredi çekmesi kredi notunu olumlu yönde etkileyecek işlemlerden bir tanesidir.

Banka kuruluşuna durum anlatılarak kredi talebinde bulunulması ve istenen belgelerin ve kefillerin hazırda bulundurulması sonucunda banka kuruluşu bu krediyi vererek bireyin diğer kuruluşlara olan borcunu kapatmasında ve kredi notunun yükselmesinde yardımcı rol oynar.

Hakkında admin

blank

Bu yazıya da bakabilirsiniz.

kredi red

Kredi Başvurusu Onaylanmazsa Ne Yapmalı?

Bankaların neredeyse tamamı kapılarından içeri girdiğinizde sizlere kredi vermek isteyecektir. Ancak kredi başvuru formu doldururken …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir