Kredi Kartından Nasıl Daha Fazla Puan Kazanırım?

Kredi kartlarının en büyük avantajlarından birisi, alışverişler sonrasında kazanılan puanlardır. Şuan kredi kartı kullanıcılarının büyük bir kısmı, seçecekleri kredi kartlarında bu özelliği göz önünde bulundurmaktadır. Öncelikle kredi kartından nasıl puan kazanılacağına bakacak olursak, kullanacağınız kredi kartının ve bankanın bu şekilde bir hizmetinin olması gerektiğinden söz etmeliyiz. Çünkü, kredi kartlarının tamamında puan kazanma şansınız olsa da, puan kazanma şanslarınız ve oranınız birbirinden farklıdır. Bundan dolayı seçimlerinizde ilk olarak bankanın üye işyeri sayısına dikkat etmeniz gerekmektedir. Kredi kartından puan kazanmak için ilk kural, üye işyeri fazla olan bir kredi kartı almaktır.

Bankaların Üye İşyerleri Nasıl Bulunur?

Kredi kartından puan kazanmak için üye işyerlerini tercih etmek gerekmektedir. Ancak, kişilerin burada zorlandığı da bilinen bir gerçektir. Öncelikle kullandığınız bankanın üye işyerleri hakkında bilgi sahibi olmak için bankanızın internet sitesi, internet bankacılığı hesabınız ya da mobil bankacılık uygulamasını kullanmanız yeterli olacaktır. Bu yöntemler sayesinde yaşadığınız bölgede bankanızın üye işyerlerini bulabilir, alışverişlerinizi buralarda yaparak daha fazla puan kazanabilirsiniz. Ancak, artık mağazaların birden farklı banka ile anlaşması olduğu da bilinmektedir. Bundan dolayı kredi kartınız ile POS cihazından yapacağınız tek çekim ya da taksitli alışverişlerde, kesinlikle bankanıza ait POS cihazından işlem yapılmasını talep etmelisiniz. Çünkü, kredi kartından üye işyerleri aracılığı ile puan kazanırken bankanızın POS cihazını tercih ederseniz, çok daha yüksek puanlar kazanabilirsiniz. Ayrıca, bankanızın sunacağı ekstra taksit seçenekleri ya da ekstra puan fırsatlarından da faydalanabilirsiniz.

Bankanın Kredi Kartı Puan Kampanyalarına Nasıl Dahil Olunur?

Kredi kartından puan kazanmak için aynı zamanda banka kampanyalarının da dikkate alınması gerekmektedir. Çünkü, bankaların dönem dönem başlattıkları kampanyalarda normal şartların daha üstünde puan kazanma şansınız bulunmaktadır. Bu kampanyalardan en kısa sürede haberdar olabilmeniz için, iki etkili yöntem bulunmaktadır. Bunlardan ilki, bankanızın güncel kampanyalarının gönderildiği sms aboneliğidir. Ücretsiz olarak dahil olacağınız smslerde, bankanız güncel kampanyalarını size anında bildirecektir. Eğer sürekli olarak sms almak istemiyorsanız, bankanızdan aldığınız hizmetlerden dolayı kullanabildiğiniz internet bankacılığı ya da mobil bankacılık uygulamasına dahil olabilirsiniz. Bu yollarla da kısa sürede kampanyalar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Benzin Harcamalarından Nasıl Puan Kazanılır?

Kredi kartından puan kazanmak isteyen kişilerin en şanslı olduğu alanlardan birisi de akaryakıt harcamalarıdır. Yüksek akaryakıt fiyatlarından dert yakınan kişilerin kesinlikle tercih etmesi gereken bu kampanyalarda, Türkiye’nin güvenilir şirketleri ile bankaların yaptığı anlaşmalar karşınıza çıkacaktır. Bu anlaşmalar neticesinde, bankanızın belirlediği akaryakıt istasyonlarında ve belirlenen tutarlar ile alışveriş yaptığınızda ekstra puan kazanabileceksiniz. Bunun beraberinde, akaryakıt şirketlerinin indirim ve puan biriktirmeniz amacıyla sunduğu kredi kartından hariç kartlar da bulunmaktadır. Bu kartları da kredi kartınız ile birlikte kullanarak alışverişlerinizi daha eğlenceli ve kazançlı hale getirebilirsiniz.

Hakkında

Ayrıca kontrol Edin

konut kredisi devri

Konut Kredisi Nasıl Devredilir?

Konut kredisi kullanarak konut sahibi olan kişilerin merak ettikleri sorulardan biri de kredi devri ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir