Kredi Kartı Borcu Varken Kredi Çekmek

Tüketim çağı olarak adlandırılan günümüz çağında insanlar ister istemez birçok borcun altına girmektedir. Bu borçlardan birincil olanı herkesin elinde var olan kredi kartı borçlarıdır. Kredi kartı nakit kullanımından daha farklı bir boyutta olduğundan insanlara karşı cazip gelmektedir.

Ayrıca bankalar da sunmuş olduğu imkanlar ile kredi kartlarının cazipliğini bir kat daha arttırmaktadır. Bilinçli kullanıldığı zaman oldukça güzel ve avantajlı bir ürün olan kredi kartları tam aksine bilinçsiz kullanıldığı zaman ise tam bir bataklığa dönüşmektedir.

İnsanların genellikle üniversite çağında başladıkları bu batak ise hayatları boyunca bir borç sirkülasyonunun devamını getirir niteliktedir. Bu borç batağı ise insanların aklında kredi kartı borcum varken kredi çekebilir miyim sorusunu oluşturmaktadır. Bunun cevabı ise yine sizdedir.

Kredi kartı borcunuzun seviyeleri vardır. Asgari ödeme tutarınızı düzenli olarak ödemediyseniz ve borcunuzu kapatmadıysanız banka sizi bir süre sonra kara listeye alacaktır ve bu noktada her türlü bankacılık işleminden mahrum kalabilirsiniz.

Ancak borcunuzun minimum ödeme tutarı olan asgari ödeme tutarını düzenli olarak ödediyseniz, borcunuz tamamen kapanmasa bile kredi notunuz çok fazla düşmeyecek ve diğer gerekliliklere de sahipseniz bankanız kredi başvurunuzu olumlu olarak karşılayacaktır.

Kredi kartı borcu kredi notunu nasıl etkiler?

Kredi kartınızın mevcut borcu düzenli ödeme yaptığınız taktirde kredi notunuzu olumsuz olarak etkilemeyecektir. Mutlaka ufak düşüşlere sebep olabilir ancak bu sizin kredi çekme hakkınızın elinizden alındığı anlamına gelmez.

Birçok insan da kredi kartı borçlarını tamamen kapatmak için kredi çekme yoluna başvurup birkaç kartın borcunu tek bankada birleştirerek kapatma taraftarı olmuştur.

Yani kredi kartı borcu kredi notunu nasıl etkiler sorusunun cevabı ödeme yaptığınız taktirde olumsuz bir etki yaratmayacaktır şeklinde olacaktır.

Kart borçlarından kurtulmanın kolay yolları

Günümüzde birden fazla kart kullanımının oldukça yaygın olması ve biriken borcun ödenememesi akıllarda kart borcundan kurtulmanın kolay yolları sorusunun cevabını aramaktadır ve birçok insanın tercih ettiği yöntem kredi çekerek tüm kredi kartlarının borçlarını ödeyerek borcun tek noktada toplanması şeklinde olmuştur

Hakkında admin

Ayrıca kontrol Edin

konut kredisi devri

Konut Kredisi Nasıl Devredilir?

Konut kredisi kullanarak konut sahibi olan kişilerin merak ettikleri sorulardan biri de kredi devri ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir