Kredi Kartı Borcu Ödenmezse Ne Olur?

Kredi kartları herkesin derdi! Gerçekten bu kartlar insanları zora sokuyor ve insanların bu kartları bilinçsizce kullanması daha fazla derde neden oluyor. Aslında tek sorun; ”Bu kartları bilinçli bir şekilde kullanmamak.” Sonuçta banka bunları size ihtiyaçlarınızı gidermeniz adına veriyor. Peki kredi kartımız var diyelim ve bu kredi kartının borcunu ödemezsek ne oluyor? Gelin hep birlikte kredi kartı borcu ödenmezse ne oluyormuş görelim!

Kredi kartları veya diğer türlü krediler. Bunların hepsinin ödememe süresi vardır ve genel olarak bu ödenme süresi en geç 3 aydır. 3 ay içerisinde herhangi bir bankanın hizmetlerinden faydalanıpta ödemelerini doğru bir şekilde yapmazsanız öncelikle çalıştığınız banka sizi uyaracaktır.

Mesaj atıp bilgilendirecektir ve daha sonrasında yine ödeme yapmazsanız sizi İstanbul Bankacılık Müdürlüğüne bağlayacaklardır. Buradan da bir uyarı yedikten sonra yine ödeme yapmazsanız evinize bir tebligat yollayacaklar. Bu tebligatla birlikte yine ödeme yapılmazsa haciz işlemleri ve yasal yollara gidilecektir.

Borçlarınızı günü gününe ödedikten sonra ne bu gibi sorunlarla karşılaşırsınız ne de faiz yemiş olursunuz. Sadece daha doğru kararlar verip bütçenizi sarmadan borçlarınızı düzgün bir şekilde ödeyin. Sonuçta o banka size o parayı geri ödememek şartıyla vermiyor. Fakat birde bankaların faiz oranlarına dikkat edin. Faiz oranı çok yüksek olan bankayla çalışmanızı hiç bir zaman önermiyoruz.

Eğer kartlarınızı ödemeyecek bir duruma düştüyseniz oturup sakin bir şekilde gelir gider tablosu çıkartarak hesap yapmanız iyi olur. Çünkü siz her ne kadar ödeyecek gücünüz olmasa da banka bu durumu anlayışlı karşılamaz ve doğal olarak parasını geri ister. Bir an önce bu durumdan kurtularak kredi kartı borcunuzu ödemek için elinizden geleni yapın gerekirse çevrenizden destek isteyin.

Hakkında admin

Ayrıca kontrol Edin

konut kredisi devri

Konut Kredisi Nasıl Devredilir?

Konut kredisi kullanarak konut sahibi olan kişilerin merak ettikleri sorulardan biri de kredi devri ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir