Kredi Kartı Bilgileri Nasıl Çalınıyor?

Genellikle internet siteleri üzerinde kredi kartı bilgilerini kullanmak oldukça riskli bir alışveriş sistemini gerçekleştirmekte. Genelde internet siteleri içerisin de 3D Secure denilen güvenlik sistemi yer almıyorsa eğer sizler için bu sitede alış veriş yapmanız bir kabusa dönüşebilir.

Çünkü site içerisinde birçok kez kredi kart bilgileri çalınıyor ve bu anlamda da kartınızın son limitine kadar dolandırıcılar tarafından kullanılıyor.

Sizler bu durumun hiç farkına varmıyorsunuz dahi sadece ödeme planınız geldiğin de kabarık bir ekstra ile içine düştüğünüz durumun şaşkınlığını yaşıyorsunuz. Bu yüzen kredi kartıyla yapacağınız internet üzerinde ki alışverişleriniz de daha fazla dikkatli olun ve kart bilgilerinizi çaldırmayın. Güvenilir olmayan alışveriş sitelerinde işlem yaparken daha çok dikkatli olun.

Bu anlamda da sizlerde dikkatlerinizi üzerinize toplayarak daha iyi bir şekilde alışveriş yapmaya gayret edebileceksiniz ve bu dikkatiniz sayesinde de kredi kartınızın çalınmasında önlemlerinizi alabileceksiniz.

Sizler internet sitesine güvenebilirsiniz fakat eğer ki kredi kartlarınız site içerisinde bir veri tabanın da bilgilerinizi saklıyorsa eğer bir Hacker tarafından sitenin veri tabanının ele geçildiğini düşünün bu da demektir ki sizin de kredi kart bilgileriniz o Hacker tarafından ele geçirilmiş demektir.

İnternet siteleri içerisin de 3D Secure sistemi olmayan sitelerden kesinlikle alış veriş yapmayın 3D Secure sistemi ne derseniz de size gelen bir onay mesaj sistemidir yani sizler alış verişinizi tamamladıktan sonra ödeme alanında sizlerden onay isteyebilecek bir kod gelmiyorsa eğer bu sitelerden mutlaka uzak durun.

Sms İle Banka Bilgilerinin Çalınması

Bazen telefonumuza hiç alakasız mesajlar gelir ve bazı kuruluşların ismini kullanarak size hediye, ödül ya da buna benzer şeyler kazandığınızı ve almak için linke tıklamanız istenir. Sakın böyle hatalar yapmayın, çünkü bir çoğu dolandırıcılar tarafından sizin bilgilerinizi çalmak için hazırlanmış bir yöntemdir.

Siz gönderilen o linke tıklayıp banka bilgilerinizi girdiğiniz zaman sizin tüm bilgileriniz karşı tarafa gidecek ve sizin banka hesaplarınıza ve kredi kartlarınıza kolayca ulaşabilecektir.

Hakkında admin

Ayrıca kontrol Edin

konut kredisi devri

Konut Kredisi Nasıl Devredilir?

Konut kredisi kullanarak konut sahibi olan kişilerin merak ettikleri sorulardan biri de kredi devri ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir