Kredi çekmek için kredi notu kaç olmalıdır

Kredi çekmek için bankalara başvurduğunuzda bankalar sizlerin kredi notuna ilk önce bakmakta ve buna göre kredi onayı vermektedir. Kredi onayı alamayanların genellikle kredi notu düşüktür diyebiliriz. Bankalar 2015 yılı itibari ile şahısların kredi notuna göre değerlendirme yaptığını BDDK tarafından bildirmiştir.

Söz konusu kredi notunun diğer anlamı olan kişiye güven anlamı da çıkmaktadır. Bankanın size güvenini sağlaması için kredi notunuzu yüksek tutmanızda fayda olacaktır.

FİNDEKS KREDİ NOTUNU HIZLICA ARTIRMANIN YOLLARI

Yukarıdaki link aracılığı ile kredi notunuzu hızlıca artırmanız için ipuçlarını bulabilir ve kendiniz için uygulayabilirsiniz. Kredi notunuz 700 – 900 aralığında ise kötü bir puana sahipsiniz ve yine kredi çekemeyecek ve kullanamayacaksınız. 900 – 1500 ise kredi notunuz orta seviyede puana sahipsiniz demektir.

Yüksek meblağlı konut ve taşıt gibi kredileriniz banka tarafından onaylanmaya bilir fakat rahatlıkla ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. 1500 – 1700 ise iyi seviyede olduğunuzu göstermektedir. 1700- 1900 en iyi puanlardır ve banka direk kredinizi onaylar.

Bankalardan kredi çekebilmek için kredi notu kaç olmalı öğrendiniz. Şimdi kredi notunuzu öğrenin ve kredi başvurum neden onaylanmadı gibi sorulardan sorunlardan kurtularak daha bilinçli şekilde başvurularınızı yapın. Kredi notunuzu düşük ya da yetersiz ise de yükseltmek için çabalayabilir ve belirlenen uygulamaları yapabilirsiniz. Sözü uzatmayalım ve sizde hemen anından bankalar aracılığıyla kredi notunuzu öğrenin.

Kısaca özetlemek gerekiyorsa kredi notu artırmanız için çaba sarf etmeniz gerekiyor ki kredi çekebilesiniz.

Hakkında admin

Ayrıca kontrol Edin

konut kredisi devri

Konut Kredisi Nasıl Devredilir?

Konut kredisi kullanarak konut sahibi olan kişilerin merak ettikleri sorulardan biri de kredi devri ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir