Kredi Başvurusu Onaylanmazsa Ne Yapmalı?

Bankaların neredeyse tamamı kapılarından içeri girdiğinizde sizlere kredi vermek isteyecektir. Ancak kredi başvuru formu doldururken belirli kriterleri karşılayamayacağınız anlaşırsa işler bir anda tersine dönebilir. Kredi başvurusunun onaylanmaması bankaların bazı müşterilerde aradığı bazı kriterleri karşılamamış demektir. Kredi notunun düşük olması, düzenli gelirinizin olmaması kredi başvurusunun reddedilmesine neden olabilir.

Öncelikle ilk yapmanız gereken kredi başvurusunda bulunduğunuz bankayı arayarak kredi red nedeni hakkında bilgi almaktır. Çünkü kredinin onay almama nedenleri farklı olup bu nedeni öğrenerek ortadan kaldırmanız durumunda bir sonraki başvurunuzda kredi onayı almanız mümkündür.

Örneğin düşük kredi notu ortalaması nedeni ile kredi onayı alamamanız halinde kredi notunu yükseltmek için taktikler uygulayarak notunuzu yükseltebilirseniz ikinci kredi başvurunuzda kredi onayı almanız mümkün olacaktır.

Genelde ihtiyaç kredisi reddi ya kişinin aylık gelirinin kullanmak istediği kredi tutarını karşılayamaması ya da kredi notunun düşük olması nedeni ile gerçekleştirilmektedir.

Yine yaşayacağınız her kredi reddi bir sonraki kredi başvurusunda kredi notunuzun biraz daha düşmesine neden olabileceği için her kredi başvurusundan önce mutlaka kredi notu sorgulaması yapılması ve kredi notu hesaplama işlemlerinin gerçekleştirilerek bunlara uygun şekilde kredi başvurusunda bulunulması gereklidir.

Aksi durumda kredi onayı alınması ne yazık ki çok zordur.

Hakkında admin

Ayrıca kontrol Edin

vakifbank ek hesap

Vakıfbank Avans Limiti Nasıl Artırılır?

Vakıfbank Bankomat kartından nakit paranız olmasa bile, eksi limitten ya da diğer adıyla avans hesabından …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir