Kredi Alabilmek için Notumu Nasıl Yükseltirim?

Her insanın bazı durumlarda acil paraya ihtiyacı olabilir. Borç kapatmak, ev yada araba almak için yüksek miktarda para gereklidir. Bunları karşılayabilmek için genelde bankalardan kredi çekmeyi düşünürüz.

Genelde para biriktirmek gibi alışkanlığımız olmadığından yada biriktirdiğimiz para alacak olduğumuz şey için yeterli olmadığı durumlarda kredi çekmekten başka çaremiz kalmayabiliyor.

Bir çok insanın mutlaka bankalar ile işi oluyor. Kimisi kart kullanır kimisi kredi ama hemen hemen herkesin mutlaka işi düşmüştür bankaya.

Tabi bankadan kredi çekebilmek içinde bazı şartlar gerekmektedir. Kredi başvurunuzun onaylanması için öncelikle kredi notunuzun yüksek olması gerekiyor. Banka kredi puanları tüm bankalar tarafından ortak noktada görülmektedir.

Mesela A bankasının kredi kartını kullandınız ve ödemelerini geciktirdiniz. B bankasından kredi çekmek için gittiğinizde B bankası sizin A bankasına olan kredi kartı gecikmelerinizi görebilir. Bu sebeple hangi bankadan kredi çekmek isterseniz isteyin tüm bankalar ile aranızın iyi olması gerekmektedir. Aranızın iyi olması diyoruz anlatmak istediğimiz bankacılık geçmişinizin iyi olması, borçlarınızı düzenli ödemekten bahsediyoruz.

Kredi kartı için verdiğimiz örnek aynı şekilde kredi içinde geçerlidir. Yani ne tür borcunuz olursa olsun gecikme yaşanmaması gerekir.

Çünkü gecikme yaşanması durumunda sizin kredi notunuz düşecektir ve kredi çekmek istediğinizde bu size bir engel olabilir. Tabi 1-2 defa gecikmelerde çok fazla etkilenmezsiniz eğer genel olarak ödemeleriniz düzenli ise.

Kredi Çekebilmek için Notumu Nasıl Yükseltebilirim?

Şimdi size bununla ilgili birkaç bilgi paylaşalım, eğer yukarı da anlattığımız gibi kredi kartı kullanıyorsanız ödemeleriniz düzenli olsun.

Bunca zaman bankaların hiç bir ürününü kullanmadınız ve bankalar ile hiç işiniz olmadı ama krediye ihtiyacınız var ve ilk kez kredi çekeceksiniz. İlk olarak bankacılık geçmişiniz olmadığı için belki küçük miktarlarda kredi çekme hakkınız olabilir fakat eğer bu miktar sizin için yeterli değil ise, limiti düşük bir kredi kartı talebinde bulunun. Kartınız ile küçük harcamalar yapın miktar çok önemli değil, yaptığınız harcamaları da son ödeme tarihi geçmeden mutlaka ödeyin kredi notunuzu yükseltmek için ilk adımı böylece atmış olacaksınız.

Birkaç ay bu şekilde devam edin. Aynı zaman da hesabınızda ek hesap diye bilinen ve bankanın zor durumlarda kullanmanız için verdiği bir miktar para olabilir. O parayı da düşük miktarda çekin ertesi gün ya da en kısa sürede geri ödeyin, kredi notu artması için bunun da faydası olacaktır.

Bunları yaparak bankacılık sisteminde “borcunu zamanında ödeyen müşteri” durumunda olursunuz ve kredi notunuz da yükselir. Bu şekilde kredi notunuzu yükseltebilir ve ihtiyacınız olan kredi çekebilirsiniz.

Ya da yukarda saydıklarımızın dışında bankalar ile çalışıp borçlarınızı gününde öderseniz kredi notunuz mutlaka yükselecek ve bankalar sizinle çalışmak için sürekli telefon edecektir.

Hakkında admin

Ayrıca kontrol Edin

konut kredisi devri

Konut Kredisi Nasıl Devredilir?

Konut kredisi kullanarak konut sahibi olan kişilerin merak ettikleri sorulardan biri de kredi devri ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir