Kıyafet Alışverişinde Tasarruf Yapmak

Her insanın parası değerlidir, o yüzden parasının değerini bilmeli ve ona göre hareket etmesi gayet normaldir. Bizlerde sizlerin daha tasarruflu harcamalar yapmanıza ve paranızı idareli kullanmanıza yardımcı olmak için bazı bilgileri aktarmak istedik.

Öncelikle neye ihtiyacınız olduğunuzu kararını vermelisiniz. Örneğin pantolon almak istiyorsanız nasıl bir şey istediğinizi kafanızda tasarlayın.

Daha sonra internette bir çok alışveriş sitesi var, bunlardan bazılarına bir göz atın, nasıl bir model istediğinizi neyi beğendiğinizi oradan görebilir aynı zamanda fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ardından alışveriş yapacağınız yere gidebilirsiniz, fakat dikkat edin, lüx semtlerde bulunan mağazalarda fiyatlar daha yüksek oluyor. Kenar mahallede bulunan dükkanlarda kaliteli ürünler olduğu gibi aynı zamanda uygun fiyatlarada elbiseler bulabilirsiniz.

İnsanların arasında yayılmış genel bir yanlış bilgi var, pazar kıyafetleri konusunda. Pazardan kıyafet alışverişi yapmak bazı kişiler için pek akıllıca gelmiyor olsa da aslında pazar tezgahlarında da çok kaliteli ve aynı zamanda uygun fiyata bulabilirsiniz böylece alışveriş yaparken tasarruf etmiş olursunuz.

Üstelik mağazalarda satılan ürünlerden çok daha kaliteli olanlarını bile bulabilirsiniz.

Mesela mağazalarda 3-5 lira arasında olan çorapları pazardan 1 liraya alabilirsiniz. Yada bunun gibi bir çok örnek sayabiliriz. Pazardan alışveriş yapan insanlar fakir gözüyle bakılmaz, hatta size bir örnek daha verelim, magazin programlarında izlediğimiz bir çok ünlü ismin pazardan kıyafet aldığı itiraflarına şahit olmuş olabilirsiniz.

Zaten mağazalarda satılan ürünlerinde çoğu pazarda satılanlar ile aynı yerde üretiliyor, sadece etiketlerinde bulunan markalar bazen farklı oluyor.

Yani üretim yeri aynı, kalite aynı, fiyat farklı daha ne olsun.

Mağazalardan Tasarruflu Kıyafet Alışverişi Yapmak

Ha illa ki mağazalardan alışveriş yapmayı tercih ediyorsanız indirimleri takip etmelisiniz.

Bir ufak ip ucu daha verelim, mesela yaz mevsiminin bitimine yakın sezon sonu indirimleri oluyor, yazlık tüm ihtiyaçlarınızı alıp dolabınızda saklayın, bir daha ki yaz mevsiminde hepsini çıkartır kullanırsınız yada tam tersi kışlık içinde geçerli.

Böylece daha ucuza almış olursunuz ve paranızdan tasarruf etmiş olursunuz. Aksi halde her ürünü sezon içerisinde yada sezon başlarında alırsanız normal fiyatından daha yüksek rakamlara alırsınız çünkü yeni ürünler sezon içerisinde indirimsiz şekilde satılıyor.

 

Hakkında admin

Ayrıca kontrol Edin

Çok Borcum Var Nasıl Ödeyebilirim?

Bazı durumlarda nefsin kurbanı olan kişiler kendilerini büyük bir borç batağının içinde bulabilirler. Bu tarz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir