İşsizlik Maaşı Nereye Yatar?

İşsizlik maaşı alacaksınız ama maaşın nereye yatacağı hakkında bilginiz yoksa yazımızı okumaya devam ederek gerekli bilgilere sahip olacaksınız. Günümüzde işinden olan insanlar için en önemli seçeneklerden birisi olarak dikkatleri çekiyor. Türkiye’de istihdam oranı her geçen gün düşüyor ancak işinden ayrılan insanların sayısı da bir o kadar artıyor. İnsanların geçim sıkıntısı yaşamamaları için en önemli unsurlardan birisi olarak işsizlik maaşı gösterilebilir.

Tabi ki bu işsizlik maaşı alabilmek için çeşitli şartları karşılamak da gerekiyor. İŞKUR, bu konu ile alakalı olarak alelade kurallar koymadığından dolayı birçok insanın da tepkisi söz konusu olmuştur.

İşsizlik maaşı almaya hak kazandınız ama paranın nereye yatacağını veya nasıl alacağınızı bilmiyor olabilirsiniz. Belgelerinizi topladınız ve kısa zaman içerisinde İŞKUR merkezlerine müracaat ettiniz. Başvurularınız incelendi ve inceleme sonucunda sizlere bu konu ile alakalı olarak bir bilgi geliyor.

Daha sonrasında giderek maaş bağlama işlemlerinizi yapıyorsunuz. Devlet, bildiğimiz üzere bu tip konularda kendi kurumları ile çalışma konusunda son derece tutucu bir tavır sergilemektedir. Bunun nedeni hem güvenlik hem de daha kolay işlem yapabilme önceliği de olabilir elbette. Devlet, işsizlik maaşının yatırılacağı aracı olarak;

işsizlik maaşı PTT ve Banka hesaplarınıza yatıyor.

Eğer işsizlik maaşının direk banka hesabınıza yatmasını istiyorsanız e-devlet üzerinden hesap bilgilerinizi kaydetmeniz gerekmekte.


Bu seçeneklere alacağınız işsizlik maaşı, tarihi kesinlikle sarkmaksızın aktarılır. Açılan hesabınıza her ayın belli günlerinde maaşınız eksiksiz bir şekilde yatırılıyor ve sizlerin de tedarik etmesi sağlanıyor..

Hakkında admin

blank

Bu yazıya da bakabilirsiniz.

bagkur sgk birlestirme

Bağkur ve Sgk Primlerini Birleştirme

Devlet emekli olmaya hak kazanmış vatandaşlar için yeni kolaylıklar sağlıyor ve bağkur ve sgk primlerini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir