İşkur Nasıl İş Buluyor?

İşkur, bildiğimiz gibi ülkemizde son dönemde değeri oldukça yükselen ve vatandaşlarımızın işsizlik sorunu ile alakalı olarak tüm aşamalarında en büyük destekçilerinden birisi olarak da kabul ediliyor. Çok kısa bir zaman içerisinde online ortamda bu konu ile alakalı olarak açılan web sitesi sayesinde insanlara evden ya da ek iş bulabilmek için özel olarak hazırlanmış bir kariyer portalı da yer alıyor.

Bu kariyer portalı sayesinde insanlar kendilerine kısa zaman içerisinde iş bulabiliyorlar ancak ülkemizde interneti kullanan insanlar olduğu kadar kullanamayan insanlar olduğunu da unutmamak lazım. Bu nedenle her şehirde bir İŞKUR merkezi bulunuyor ve insanların bu anlamda ki dertlerine de derman oluyor.


İşkur nasıl iş bulduğunu merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. İşkur, kendi bünyesinde birçok farklı kişi, kurum ya da kuruluş kaydı bulunan bir devlet organizasyonudur. İşsiz olmanız durumunda İŞKUR yetkili merkezlerine giderek “Kariyer Danışmanlık” ya da iş bulma adı altında bir departman içerisine giriyor ve size iş bulabilmeleri için birkaç form dolduruyorsunuz.

Size verilen formu doldurmanızın ardından devlet size çok kısa bir zaman dilimi içerisinde iş aramaya başlıyor ve işi tamamı ile sizin kriterlerinize uygun ve mesleki çerçeveniz dışına çıkmadan yapıyor. İş bulunması durumunda çok kısa bir zaman dilimi içerisinde tarafınıza ulaşılıyor ve işveren ile görüşmeniz akabinde anlaşmanız üzerinde İŞKUR tarafından istihdam edilen insanlar arasındaki yerini alıyorsunuz.

Son dönemlerde İŞKUR sayesinde iş sahibi olan insanların sayısında çok ciddi bir rakamsal artış olduğundan dolayı bu anlamda ki beklentilerin ne denli yüksek olabileceğini tahmin etmek çok da güç olmasa gerek. Sizlerde ilgi başvurularınızı yaparak bu anlamda ki sorunlarınızdan kurtulabilme şansını yakalayabilirsiniz.

Hakkında admin

blank

Bu yazıya da bakabilirsiniz.

bagkur sgk birlestirme

Bağkur ve Sgk Primlerini Birleştirme

Devlet emekli olmaya hak kazanmış vatandaşlar için yeni kolaylıklar sağlıyor ve bağkur ve sgk primlerini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir