İş Başvuru Yaparken Ne Yapmalı?

İş ilanları ile alakalı olarak günümüz teknolojilerinin geldiği son nokta itibari ile artık insanlar sürekli olarak internet üzerinden ilanları inceliyor ve bu ilanlar sayesinde istihdam ediliyorlar. Ancak birçok insan dikkatsiz olarak bu ilanları incelediklerinden dolayı çoğu zaman hayal kırıklığı ile sonuçlanan iş görüşmeleri ortaya çıkıyor.

Bu tip iş görüşmelerinin ortaya çıkması ile birlikte artık internet üzerinde bu tip bir konu ile alakalı olarak da araştırma içerisine giriliyor ve sonuçları da belirgin şekilde ortada.

İş ilanlarının incelenmesi safhasında dikkat edilmesi gereken olmazsa olmaz unsurlar vardır. İnternet üzerinden de olsa her ne olursa olsun her iş ilanına başvurup zaman kaybetmek yerine kendi sektörünüz ile ilgili iş ilanlarını aramanız çok daha kolay ve pratik olacaktır.

Öncelikli olarak ilanlarını internet üzerinden arama yaparken şehir ve sektör kriterlerine göre daraltın.
Gerekirse bu daraltmaya eğitim durumu ve aranma detaylarını da ekleyin.


Kendinize en uygun ilanlara başvurun ve bunun için eğitim, nitelik, nicelik beklentilerine ne denli uyduğunuzu da iyice inceleyin.
Kısa zaman içerisinde sizlere dönüş yapabilecek ve acil işçi arayan şirketlere yönelin.


Büyük şirketlerde gelecek her zaman daha da güvenlidir. Bu neden dolayısı ile büyük şirketlere de başvuru yapmayı unutmayın.

Kalıcı olabilmek için ilanlarda yer alan niteliklere iyice bakarak kendinizi bu nitelikler ile kıyaslayın.
İnternet üzerinde oluşturmuş olduğunuz CV örneğinde kesinlikle bir eksik bulunmasın.


Tabi ki internet üzerinden de başvurular değerlendirilse de birebir başvurular ve görüşme her zaman için çok daha mantıklı bir adım olacaktır. Bu neden dolayısı ile adresini alabildiğiniz ve gitme imkanı bulabileceğiniz şirketleri bizzat ziyaret ederek iş bulma şansınızı arttırabilirsiniz.

Hakkında admin

Ayrıca kontrol Edin

sigortasiz sikayet

Sigorta Yapmayan İş Yerini Şikayet

Türkiye her geçen gün büyüyor. Bildiğimiz gibi artık sigorta yapmayan iş verenleri şikayet etme konusunda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir