İnternetten Kredi Kartı Puanıyla Alışveriş Yapabilir Miyim?

Ticari işlemlerin internet üzerinden de yapılabilmesi için, birçok e-ticaret platformu kurulmuştur. Kişiler bu platformlara internet üzerinden eriştiklerinde, banka kartı ya da kredi kartı kullanarak anında ödeme işlemi yapıp alışverişlerini tamamlayabilmektedir. Bununla birlikte, kredi kartı kullanmayan kişilerin de alışverişlerini sorunsuz olarak yapabilmeleri için, kapıda ödeme imkanı sunulmaktadır. Ancak, kişilerin internet üzerinden yapacakları alışverişlerde daha ayrı bir beklentileri bulunmaktadır. O da kredi kartı puanını internette kullanmak şeklindedir.

Kredi kartı puanını internette kullanmak isteyen kişiler, elbette birçok farklı internet sitesinden destek alabilmektedir. Ancak, bu işlemin yapılabilmesi için firmalar ile bankaların özel bir protokol imzalaması gerekmektedir. Bu sebepten dolayı da her e-ticaret platformunun bu işlem için size müsaade etmeyeceğini bilmenizde fayda vardır.

kredi kartı puanını internette kullanmak
kredi kartı puanını internette kullanmak

Kredi Kartı Puanıyla Alışveriş Yapılan Siteler

Kredi kartı puanı ile internet üzerinden alışveriş yapmak isteyen kişilerin kullanabileceği sınırlı sayıda internet sitesi bulunmaktadır. Bunlara baktığımız zaman; hepsiburada, n11, e-bebek, markafoni ve sanal market karşımıza çıkacaktır. Ancak, her internet sitesi, her kredi kartı için bu şekilde hizmet sunmamaktadır. Bundan dolayı, hangi e-ticaret platformunun hangi kredi kartı puanlarının ödeme işleminde kullanılmasına müsaade ettiğini şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Hepsiburada: Bu internet sitesi üzerinden yapacağınız alışverişlerde, Bonus özellikli kredi kartlarınız ile sorunsuz bir şekilde puan karşılığında ödeme yapabilirsiniz. Ayrıca, son anlaşmalar neticesinde, Advantage özellikli kredi kartlarının da puan karşılığında alışveriş yapmalarına olanak sağlanmıştır.
  • N11: bu internet sitesinden kredi kartınızın puanlarını kullanarak alışveriş yapabilmeniz için Axess, Card Finans, Bonus ve Halkbank tarafından geliştirilen kredi kartlarından birisine sahip olmanız gerekmektedir.
  • E-Bebek: Birçok ailenin küçük çocukları için alışveriş yaparken tercih ettiği internet sitesi, Akbank’ın Axess özellikli kredi kartları ile Garanti Bankası’nın sunduğu Bonus özellikli kredi kartlarının puanlarını ödeme işleminde kabul etmektedir.
  • Markafoni: Türkiye İş Bankası tarafından geliştirilen Maximum özellikli kredi kartları, Garanti Bankası’nın sunduğu Bonus özellikli kredi kartı, Card Finans ve World Kart kullanıcıları, Markafoni üzerinden kredi kartı puanı kullanarak alışveriş yapabilir.
  • Sanal Market: Migros firmasına ait bir e-ticaret platformu olan internet sitesinde, Money Bonus kredi kartınızda biriken puanları, alışverişlerinizde kullanabileceksiniz.

Kredi kartı puanını internette kullanmak isteyen kişilerin tercih etmeleri gereken e-ticaret siteleri yukarıdaki gibidir. Kişiler mevcut kredi kartı puanlarını öğrendikten sonra sistem üzerinden otomatik olarak ödeme işlemi yapabilecektir. Ancak, 2017 yılında alınan kararlardan dolayı kredi kartınızı internet alışverişlerinde sorunsuz bir şekilde kullanabilmeniz için, internet alışverişlerini aktif hale getirmeniz gerekmektedir. Bunun için internet bankacılığı, mobil bankacılık ya da bankanızın müşteri hizmetleri aracılığı ile başvuruda bulunabilirsiniz. İnternet alışverişlerine kredi kartınızı açtırdıktan sonra da sorunsuz bir şekilde ister kredi kartı limitinizi kullanarak isterseniz de kredi kartınızda biriken puanları kullanarak alışverişlerinizi resmi bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Hakkında

Ayrıca kontrol Edin

konut kredisi devri

Konut Kredisi Nasıl Devredilir?

Konut kredisi kullanarak konut sahibi olan kişilerin merak ettikleri sorulardan biri de kredi devri ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir