Hisse Alış Satış Kademeleri İzleme

Borsada yatırım yapıyor ve artık alım satım yaptığınız hisselerin kademelerini görmek istiyorsanız doğru bir karar verdiniz. Çünkü hisse alım satımı yaparken tahtada bekleyen emirleri görmeden işlem yaparsanız karanlıkta yürümekten farkınız olmaz

İşlem yapmak istediğiniz hisseyi hangi fiyattan almak ya da satmak konusunda size yardımcı olacaktır. En azından kademelerde bekleyen emirleri göreceğiniz için büyük katkısı olacaktır.

En iyi kademe izleme programı hangisi?

Piyasada çok sayıda hissse kademesi izleme programı olduğu için en iyisini arıyor olmanız gayet normal. Fakat öncelikle tam olarak ne istediğinizi bilmeniz lazım. Kaç kademe görmek istiyorsunuz? Kademeler dışında başka hangi özellikleri olsun?

Bunun için sizlere tecrübelerimizi paylaşalım siz kendi kararınızı verin. Uzun süredir matriks kullanıcısı olarak memnun olduğumuzu rahatlıkla söyleyebilirim. Matriks farklı seçenekler ile müşterilerine hizmet sunuyor. Hem bilgisayar için olanı hem de cep telefonlarında kullandığımız mobil versiyonu mevcut.

Matriks Özellikleri Nedir?

Satın alma sırasında özelliklerini siz belirliyorsunuz. Eğer sadece kademe derinliği görmek istiyorsanız fiyatı ona göre ya da farklı özellikler ilave etmek istiyorsanız ona göre belirleniyor. Örnek vermek gerekirse matriks mobil lisansı almak isterseniz ekranda görmek istediğiniz özelliklere göre fiyat değişmekte.

Hisse derinliği, gün sonu aracı kurum dağılımı, anlık aracı kurum dağılımı, dünya borsaları endeksi, viop gibi bir çok seçenek mevcut.

Ücretsiz Matriks Lisansı Kullanabilir miyim?

Ücretsiz olarak matriks kullanabilirsiniz fakat işlemleri 15 dakika gecikmeli olarak görürsünüz. Ücretsiz kullandığınız için lisans sahibi olmazsınız ve hem gecikmeli olarak hem de düşük özellikli olarak kullanırsınız.

Aracı Kurum Kademe Görme Programları

Bazı aracı kurumlar müşterileri için kendi kurumlarına ait hisse kademelerini görebilecekleri imkanı vermekte. Fakat her aracı kurum için farklı durumlar mevcut. Kurumların bazıları birkaç kademe gösteren programlarını ücretsiz verirken bazıları ise ücret talep edebiliyor. Bunu öğrenmek için kurumunuzla görüşmelisiniz.

Eğer isterseniz kademeleri ve hisse detaylarını anlık olarak görebileceğiniz programları aracı kurumunuzdan görüşerek temin edebilirsiniz. Bazı kurumlar sizden bunun karşılığında para talep etmeden sadece aylık belirli bir işlem ücret komisyonu oluşturmanız isteniyor.

Yani daha açıkca anlatalım, siz yaptığınız her hisse alım ve satımında aracı kurumunuza belirli bir yüzdelik komisyon ödersiniz. Ödediğiniz bu komisyonların toplamı aylık belirli bir miktarı geçiyorsa sizden lisans ücreti almıyorlar. Komisyon eksik kalırsa borç olarak lisans ücretini hesabınızı yansıtıyorlar.

Her kurumun mutlaka kendine ait ya da anlaşmalı olduğu hisse kademe programları bulunmakta. Sizde çalıştığınız kurumla bu konuyu konuşarak daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Görselde örnek bir hissenin kademelerinin nasıl olduğunu görebilirsiniz. Ekranın sağ tarafında hangi fiyatta kaç adet satılmak için bekleyen lotları görebiliyorsunuz, Ekranın sol tarafında ise alıcıların hangi fiyattan kaç adet lot almak için beklediğini görebilirsiniz.

Hakkında admin

Bu yazıya da bakabilirsiniz.

kar aciklayan sirketler

Kar Açıklayan Bist 30 Hisseleri

Bist 30 hisseleri arasında 18 şirket yaptıkları karları açıkladı ve bizde bunları sizlere kolay olması …


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.