Hibe Kredi Almak İçin Ne Yapmalı?

İş kurmak için gerekli olan ilk şeylerin başında sermaye gelmektedir. Bazı kişiler bu konuda şanslıdır, şirket kurulması, işyeri açılması için gerekli olan ilk sermaye ellerinde vardır.

Sermaye sıkıntısı olmamaktadır. Bazıları ise bu kadar şanslı değillerdir. Böyle kişilerin imdadına ise girişimciliği artırma görevleri olan devletin resmi kurumları yetişmektedir. Bunlardan biriside KOSGEB tir.

KOSGEB hibe kredi programı ile gelir getirecek projesi olan kişilerin projeleri hakkında gerekli çalışmaları yaptıktan sonra KOSGEB incelemesi ve onayından sonra hibe kredi vermektedir.

Hibe kredilerin verilmesinde dikkat çeken bir nokta ise bu krediler geri ödemesizdir. Bazen tamamı geri ödemesiz olabilmekte bazen ise belli oranda geri ödemesi olmaktadır. Geri ödemelerde uzun süreye yayılmış şekilde planlana bilmektedir. O nedenle iş kuracaklar arasında revaçta olan bir uygulamadır.

Ama yapılması gereken hazırlanması gereken prosedür ve belgeler vardır. Bunlar uygun ve olması gerektiği gibi hazırlanır ve teslim edilirse projenizin kazanç sağlayacağı düşünülürse krediniz onaylanabilmektedir.

Hibe Kredi Almak İçin Ne Yapmalı?

İlk yapılması gereken şeylerin başında ise projenizin olması gelmektedir. Projeniz gelir getirici bir proje olmalıdır. Firma kurulum aşamasından sonra girişimcilerin eğitim programı olan İŞGEM eğitimlerine katılmanız gerekmektedir.

Ondan sonra il merkezlerinde bulunan KOSGEB merkezlerine giderek kayıt olmanızdır. Burada dikkat edilecek en önemli şey ise başvuru sırasında kredi alacağınız firmanın açık, yani fiiliyatta resmi olarak firma olması gerekiyor.

Hibe kredilerin genel mantığı verilen kredi ile yapılacak işin kazanç getirip getirmeyeceğidir. O nedenle iş fikrinizin kazanç sağlama üzerinde olması gerekir. Ayrıca eğer iş fikriniz var fakat siz o konuda tecrübeli değilsiniz. Yani o işin uzmanı değilsiniz.

O işin uzmanlığı alabilmek için işkur’un düzenlemiş olduğu kurs programlarına katılarak sertifika alıp o işin uzmanları arasına girebilme şansı vardır.

Hibe kredi alıp iş yeri açan misafirlerimiz bu konunun altına yorum olarak izledikleri yolu ve başarılarını anlatırsa okuyan kişiler için teşvik edici olacaktır.

Hakkında admin

blank

Bu yazıya da bakabilirsiniz.

iskur is bulma

İşkur Nasıl İş Buluyor?

İşkur, bildiğimiz gibi ülkemizde son dönemde değeri oldukça yükselen ve vatandaşlarımızın işsizlik sorunu ile alakalı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir