Hgs ve Ogs E-devlet İşlemleri

E-devlet üzerinden HGS ve OGS işlemleri ile alakalı olarak insanların sordukları çok ciddi sorular var ve bizlerde bu sorulara en net şekilden yanıt verme amacı içerisindeyiz. Bildiğimiz gibi son yıllar meydana gelen teknolojik gelişmeler ve devletin hemen hemen tüm kanalları ile birlikte bu yeniliklere ayak uydurması bizler adına mükemmel bir gelişme olarak dikkat çekti. Bu teknolojik atılımlardan en çok dikkat çekenlerinden birisi de kuşkusuz ki trafik alanında yaşandı.

Artık otobanlarda bundan yıllar önceki gibi gişelerde durarak para ödeme gibi bir zorunluluk yok. Artık Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) ve Otomatik Geçiş Sistemi (OGS) var ve bunun içerisine para yükleyerek otomatik olarak geçiş sağlayabilme şansına da sahip oluyoruz. Böylece artık otobanlarda ödeme yapmak için zaman kaybetmemiş oluyoruz.

E-devlet Üzerinden Hgs ve Ogs İşlemleri Yapmak


HGS ve OGS işlemleri ile alakalı olarak insanlar para yatırma ya da bakiye görüntüleme gibi detayları da internet üzerinden gerçekleştirme çabası içerisindeler. Öyle ki kısa bir zaman dilimi içerisinde bu konu ile alakalı olarak çalışmalar olur mu olmaz mı net bir şekilde bilgi vermek zor ancak şuan için e-devlet sistemi üzerinde sadece ceza görüntüleme gibi işlemler yapabiliyoruz.

Bildiğimiz gibi HGS ve OGS içerisinde para yüklü değil ise anlık plaka tanımlama sistemi ile birlikte ceza kesiliyor ve bu cezanın ardından kısa bir zaman dilimi içerisinde anlık olarak e-devlet hesabınız içerisinde konu ile alakalı olarak gelişmeleri rahatlıkla takip edebilme şansına da sahip olabiliyorsunuz.

HGS ve OGS için para yükleme işlemleri EPTTAVM üzerinden online olarak kredi kartı ile yapılabiliyor. Şuan için e-devlet sistemi üzerinde anlık olarak ödeme alabilme gibi bir durum söz konusu değil ancak kısa bir zaman dilimi içerisinde bu konu ile alakalı olarak da gelişmeler yaşanacağını tahmin ediyoruz.

Tc kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra E-devlet sitesi https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/ üzerinden Hgs ve Ogs hesap bilgilerinizi, cezanızı ve bakiyenizi araştırabilirsiniz.

Hakkında admin

blank

Bu yazıya da bakabilirsiniz.

blank

Neden Para Biriktiremiyorum?

Para biriktirmek istiyorum ama bir türlü olmuyor diyorsanız o zaman nerede yanlış yaptığınızı bulmanız gerekir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir