Hangi Kredi Kartı Daha Avantajlı?

Günümüz ekonomik şartlarında cepte paranın olmadığı anlarda imdatımıza koşan kartların olduğunu unutamıyoruz. Zira paranın olmadığı anlarda bile bir kredi kartının olmasıtüm ekonomik sorunların çözümlenmesine aracı duruma gelecektir. Kredi kartları bu yüzden her 4 kişiden 3 ünde olan bir para kaynağıdır. Kişiler kredi kartı seçiminde artık her kredi kartı başvurusuna atlamamakta, işine gelen fırsat ve kampanyaları çok olan kredi kartlarına öncelik vermektedir. Bu yüzden şahısların akıllarında ” acaba hangi kredi kartı daha avantajlıhangi kredi kartı en uygunkredi kartlarının en avantajlısı hangisi ” gibi birçok soru sorulmaktadır.

Hangi bankanın kredi kartını almalıyım

Bankalar artan rekabet ortamında kullanıcılarına en iyi avantajları sunmakla kalmayıp, bazı bankalar kredi kartı aidat ücretini de kaldırmışlardır. Bu yüzden kredi kartı kampanyalarını yakından takip etmeniz sizler için de en uygunu olacaktır.

Öncelikle bilmeniz gereken kredi kartlarını bir birinden ayıran ana özellik bütün kredi kartlarının nakit faiz oranlarının, gecikme faiz oranlarının ve alışveriş faiz oranlarının eşit olduğudur. Sizler kredi kartı seçerken, bu yüzden bu oranların aynı olmasından dolayı aşağıdaki etkenlere göre kart seçiminizi yapmanızı önermekteyiz.

 • kart aidat ücreti almayan kredi kartı
 • hesap işletim ücreti almayan banka kartı
 • Yapılan harcamalarda verilecek olan puan veya bonusların olması.
 • Harcamalarınızı öteleyen, taksitlendiren kredi kartların özelliği içerisinde olması
 • Otomatik ödeme talimatlarını güvenceye alması.
 • Kart sahiplerine bir çok ayrıcalık veren kredi kartı.

Bankaların Kredi Kartı Özellikleri

Gibi birçok özellik sizlerin kredi kartı başvurularında kart ayrıcalıklarını belirleyen ana etmenlerdir. Hangi kredi kartı avantajlı sorusuna yanıt olarak verebileceğimiz diğer banka kartlarına baktığımızda ise ;

 • TEB bu bankanın kredi kartı çok iyidir. Zira kart aidat ücretlerini geri çekebiliyor bir telefon ile. Bonus puanları da mevcuttur.
 • İşbankası maximum kredi kartı da iyi sayılır ancak kart aidat ücretini vermemeniz için bir adet fatura talimatı vermelisiniz. Ayrıcalıkları da bir o kadar fazladır.
 • Garanti bonus kredi kartı bonus bakımından en iyisidir. Bir çok bonus fırsatları sizleri bekliyor.
 • Yapıkredi world kredi kartı ise puan + taksit yönünden ayrıcalıklara sahiptir. Kart aidat ücretlerini almak zor gibi.
 • Halkbank paraf kart eskisi gibi değildir zira her ay 6 TL ile 5 TL ücret kesiyordu. Bu kadar rekabetin olduğu yerde paraf kredi kartına başvurmak anlamsız kalıyor.

  Siz yinede son kararı vermeden önce diğer banka kartlarını da inceleyip öyle karar vermelisiniz belki bizim hesabımız sizin hesabınızla bir olmayabilir.

Hakkında admin

Ayrıca kontrol Edin

konut kredisi devri

Konut Kredisi Nasıl Devredilir?

Konut kredisi kullanarak konut sahibi olan kişilerin merak ettikleri sorulardan biri de kredi devri ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir