Hafta Sonu Tatil Gününde Kredi Çekilebilir mi?

Acil nakit ihtiyaçları insanları oldukça zor duruma sokan süreçlerdir. Bazen bir hastalık, bazen kaza, bazen kutlanması gereken bir gün her zaman nakit ihtiyacı doğurur. Ancak bu günlerin zamansız olması işleri zora sokar.

Üstelik kredi kartı gibi acil durumları kurtaran bir ürün de yoksa kişiyi farklı arayışlara sürükler.

Hafta Sonu ve Resmi Tatillerde Kredi Kullanımı

Hafta sonu ya da resmi tatillerde bilindiği üzere banka şubeleri çalışmaz. Kredi kullandırımında yetkili olan şubelerin çalışmıyor olması müşterileri zaman zaman zora sokar. Ancak bankalar bu tarz durumlar için dijital ortamdan anında kullanılabilecek krediler geliştirdi.

Elbette her bankanın anında kredi uygulaması var demek doğru olmaz. Ayrıca anında kredi kullanımı sağlamak için hali hazırda o bankanın müşterisi olunmalıdır.

Müşterisi olunmayan bankadan anında kredi kullanımı yapmak bir müşteri kaydı gerektirir ki bu da yine hafta içi mesai saatlerinde yapılabilecek bir işlemdir. Hiç müşteri kaydı olmayan birine çağrı merkezinin destek olması da imkansızdır.

Anında Kredi Uygulaması

Anında kredi ürünü her müşteri için tanımlanmaz. Krediye ihtiyaç duyan kişi internet bankacılığına girerek kendisine tanımlanmış bir anında kredi var ise bunu hemen onaylayıp hesabına aktarabilir. Ancak anında kredi tanımı yok ise başvuru yapabilir.

Sistemde ön onayı bulunan müşterilerin başvuruları hemen sonuçlanır ve yine aynı akışla hesaba aktarılır. Ancak ön onay yok ise yine mesai saatleri beklenmelidir.

Hesaba aktarılan bu anında kredi ATM üzerinden çekilerek ihtiyaçlara kullanılabilir.

Kredi Kartı Var İse

Eğer müşterinin kredi kartı var ise iş biraz daha basitleşir. Tabi bu kredi kartında limit olmalı ve nakit çekilebilir limitin ihtiyacı karşılıyor olmalıdır.

Genellikle yüksek limitli kredi kartları bu tarz durumlarda kurtarıcı olur. Müşteri kredi kartının yarısını ki bu bazı bankalarda tamamı ya da yüzde 70’i olmakta, nakit olarak kullanabilir.

Üstelik bu işlem herhangi bir onay gerektirmez. Yalnızca kredi kartında nakit limit olmalı ve kart nakit çekime açık olmalıdır.

Ardından müşteri ATM’den bu nakit limiti taksitlere bölerek ya da tek çekim olarak alabilir.

Hakkında admin

blank

Bu yazıya da bakabilirsiniz.

kredi red

Kredi Başvurusu Onaylanmazsa Ne Yapmalı?

Bankaların neredeyse tamamı kapılarından içeri girdiğinizde sizlere kredi vermek isteyecektir. Ancak kredi başvuru formu doldururken …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir