Gıda Yardımı Nasıl Alınır?

Pandemide dünyanın kapanması ve üretimlerin durması sebebiyle tüm gıda fiyatlarında her geçen gün artış yaşanıyor. Bu artış dar ve orta gelirli ailelerin bütçesini sarstı ve gıda yardımı almaya mecbur kılacak hale getirdi.

Öncelikle şunu söyleyelim eğer ihtiyacınız var ise mutlaka gıda yardımı başvurusu yapın olumlu ya da olumsuz geri dönüş olacaktır. Çevrenizdeki kişilerden de bu konuda asla çekinmeyin herkes zor duruma düşebilir.

Gıda Yardımı Veren Yerler

Gıda yardımı ülkemizde belediyeler, yardım kuruluşları ve devlet tarafından yapılmakta. Belediyeler ve yardım kuruluşları yardım konusunda farklılık gösteriyor.

Bazıları yıllık 1 defa verirken, bazıları pandemi boyunca yardımda bulundu, bazıları ise sürekli olarak gıda yardımı vermeye devam ediyor.

Belediyelerin Yaptığı Gıda Yardımı

Bazı belediyeler koli içerisinde pirinç, un, süt, salça gibi temel gıda maddeleri verirken bazıları ise yardım kartınıza belli bir miktar para yüklemesi yaparak ihtiyaçlarınız için kartın anlaşmalı olduğu marketlerden alışveriş yapmanızı imkan sağlıyor.

Yaşadığınız ilin belediyesinin resmi sitesine giriş yaparak yardım hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Her ilin belediyesi farklı şekilde yardımda bulunduğu için bir genelleme yapamıyoruz.

Belediye Gıda Yardımı Başvurusu Yapmak

Eğer daha önce devletten gıda yardımı almak için başvuru yaptıysanız sonucunu aşağıdaki linkten kontrol edebilirsiniz.

İlk kez gıda yardımına başvuru yapmak istiyorsanız başvuru sırasında sizden istenen bilgileri eksiksiz doldurmanız gerekmekte. Tabi bunun için öncelikle e-devlet üyeliğiniz olmalı ve şifresini hatırlıyor olmalısınız çünkü e-devlet sitesine giriş yaparak başvuruda bulunacaksınız.

İstenen bilgilerin tamamını doldurduktan sonra sizi yönlendirecek olan sayfada ikamet ettiğiniz bölgenin belediyesine direk başvuru yapabilirsiniz.

https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671

Yukardaki linkten işlemlerinizi bitirdikten sonra sonuçlanması için beklemelisiniz.

Hakkında admin

Ayrıca kontrol Edin

sigortasiz sikayet

Sigorta Yapmayan İş Yerini Şikayet

Türkiye her geçen gün büyüyor. Bildiğimiz gibi artık sigorta yapmayan iş verenleri şikayet etme konusunda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir