Düşük Kredi Notu Ne Kadar Sürede Yükselir?

Bankalardan kredi çekmek için öncelikle kredi notunuz eğer düşük ise kısa süre içerisinde bunu yükseltmeniz gerekiyor ve kredi çekimi için belli başlı kriterleri yerine getirmeniz gerekiyor. Bu kapsamda önemli kriterlerin başında kredi notu geliyor.

Kredi notunuz iyiyse dilediğiniz bankadan kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Eğer kredi notunuz düşükse ve nakit paraya ihtiyacınız varsa bankalar zorluk çıkaracaktır. Peki düşük olan kredi notu nasıl yükseltilir, kredi notu ne kadar sürede yükselir, işte detaylar…

Kredi notu ortalaması gerek kişinin kredi onayı almasını sağlaması gerekse de kredi faiz oranları için belirleyici olması nedeni ile her geçen gün önemini arttırmaya devam ediyor. Günümüzde artık evini kiraya verecek olan ev sahipleri bile kredi notu sorgulaması yaparak karar verirken yine taksitle beyaz eşya satan firmalar da kredi notu ortalamasına göre vadeli satış yapıp yapmayacaklarına karar veriyor.

Kredi Notu Yükseltmek İçin Ne Yapmalı?

Bu nedenlerle kredi notunun her zaman mümkün olan en yüksek ortalama değerinde tutulması büyük önem taşıyor. Uygulanacak olan basit birkaç önlemle bile kredi notunu yükseltmek mümkün olurken yine bazı konularda da dikkatli davranmak gerekiyor.

Düşük kredi notu ortalamasından uzak durmak için mutlaka bankaya olan borçların ve bankalar üzerinden verilen düzenli ödeme talimatlarının son ödeme tarihlerinde ödenmesi gerekirken aynı şekilde gereksiz kredi çekmek ve kredi kartında bulunan borç bakiyesine dikkat etmek gerekiyor.

Kredi Notunu Yükseltme Teknikleri 

Borcuna sadık bir müşteri olun ve asla ödemelerinizi 1 gün bile geciktirmemeye çalışın. Ödemelerinizi günü gününe yapmayı bir alışkanlık haline getirin.


Gerçekleştirdiğiniz tüm düzenli ödemeleri banka hesabınız üzerinden yapın. Faturalarınız için otomatik ödeme talimatı, özel okul taksiti, kira ödemesi ya da dershane ödemeleri gibi ödemeleriniz için ise düzenli ödeme talimatı verin.
Bankadaki vadesiz hesabınıza bu sayede sürekli giriş-çıkış yapmaya dikkat edin. Hesabınızın hareketli olmasına dikkat edin.


Kredi kartınız bulunuyor ise kredi kartı limiti dahilinde her ay bir miktar harcama yapın. Yani tüm harcamalarınızı bu kartınız ile yapmaya dikkat edin. Nakit para harcamayı bırakın ve kredi kartı ya da bankamatik kartı ile alışveriş yapmayı bir alışkanlık haline getirin. Kredi kartı ödemesi için ise asla gecikmeye düşmeyin.


Kredi Notu Ne Kadar Sürede Yükselir?

Yukarıda yazılı noktalara dikkat etmeniz durumunda kredi notunuz yaklaşık olarak en geç 6 ay içerisinde kredi çekebilir seviyesine yükselecektir.

Not ortalaması zaten ortalama kredi notu seviyesinde olan kişilerin ise 3 ay içinde yüksek kredi notu seviyesine çıkmaları mümkündür.

Hakkında admin

blank

Bu yazıya da bakabilirsiniz.

konut kredisi devri

Konut Kredisi Nasıl Devredilir?

Konut kredisi kullanarak konut sahibi olan kişilerin merak ettikleri sorulardan biri de kredi devri ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir