Düğün Takıları En iyi Nasıl Değerlendirilir?

Düğünü yaptınız, yeni evinize alıştınız ve evliliğin ilk dönemlerinde olan keyfi çıkartıyorsunuz. Yeni bir hayat, sevdiğiniz kişiyle aynı çatı altında mutlu yaşamak hayal gibi değil mi? Peki ya düğünde takılan altınları nasıl değerlendirmeyi düşünüyorsunuz?

Sizlere düğünde takılan altınları nasıl değerlendirebileceğinizi anlatacağız, sizde kendi mantığınıza en çok uyum sağlayanı seçip gereğini yapabilirsiniz.

Düğünde takılan takılarınızı kesinlikle evinizde saklamayın, özellikle yeni evlenen çiftlerin evlerinde altın olabileceği düşüncesi kötü niyetli kişilerin aklında olur. Sonradan pişmanlık ve üzüntü yaşamamak için bu konuda çok dikkatli olmalısınız.

Düğün Takılarını Bankaya Yatırmak

Bazı bankaların altın toplama günleri oluyor, bazıları ise bunu sürekli olarak yapıyor. Öncelikle hangi bankaya yatırmak istediğinize karar verin ve düğünde takılan altınlarınızı bankaya götürerek teslim edin. Bankada görevli bir kişi altınlarınızın kaç ayar olduğuna bakacak kontrollerini yapacak ve ardından ağırlığına bakmak için tartacak.

Tüm bilezikler, çeyrek altınlar vs yani hepsinin toplamı kaç gram geldiyse ise, banka hesabınıza o kadar gram olarak giriş yapılacak. Yani örnek vermek gerekirse; hepsinin toplamı 200 gram geldiyse hesabınıza 200 gram altın olarak girişi yapılacak.

Siz bunu istediğiniz zaman banka hesabınızdan bozdurup satabilirsiniz, yada hiç satmayabilir ve altının değerinin yükselmesiyle karlı duruma geçebilirsiniz.

Ben kendimden örnek vereyim, takı altınlarımın hepsini bankaya yatırıp ardından yükselmesini bekleyip bozdurmuştum, sonra ise döviz alıp satmaya başladım, döviz düşüyorken alıyordum yükselirken satıyordum ve böylece biraz kazanmış oluyordum. Bu konuda anlamadığınız bir şey olursa konu altından yorum olarak istediklerinizi sorabilirsiniz.

Düğün Takıları ile Borç Kapatmak

Şu zamanda borçsuz düğün yapmak gerçekten çok zor, özellikle arkasında ailesinin desteğini alamayan yada yeterli desteği görmeyen kişiler düğün yaparken istemeden de olsa borç yapmaya başlarlar. Borçlarınızı düğünde takılan altınları satarak bozdurabilirsiniz.

Ama size tavsiyem, eğer maaşı güzel bir işte çalışıyorsanız borçlarınızı toplu halde kapatmak yerine sadece ödeme dönemlerinde ve taksit tutarını ödeyerek te elinizdeki toplu parayı harcamamış olursunuz, çünkü para biriktirmekte bu zamanda biraz zor.

En azından o toplu para yada altınlar sizin kötü günleriniz için her zaman bir kenarda kalabilir.

Düğün Takılarını Kuyumcuya Bozdurmak

Kuyumcular bunun için deyim yerindeyse dört gözle bekliyorlar diyebilirim. Çünkü bu onların işi ve bu şekilde hem alırken hem de satarken kazanıyorlar. Eğer düğün takılarınızı kuyumcuya bozdurmak gibi niyetiniz varsa bunun için tanıdık bir kuyumcuya gitmeniz daha iyi olur tabi eğer sizden çok düşük fiyata almayacağını düşünüyorsanız.

Bunu da anlamak için önce farklı kuyumculara gidin onlardan fiyat alın ne kadar veriyorlar bir sorun, sonra kendi kuyumcunuza gidip birde ondan fiyat alın ve en iyi fiyatı veren yere bırakın altınları.

Yalnız tüm bu fiyat alma işlemlerini aynı gün ve zaman geçirmeden yaparsanız daha iyi olur, çünkü altın fiyatları sürekli olarak değişiyor.

Düğün Takıları ile Araba Almak

Böyle bir niyetiniz var ise biraz masraflı iş olacaktır. Genelde yeni evli çiftler rahatça gezebilmek için düğün takıları ile araba almayı düşünürler.

Arabanın masrafı hiç bitmez, hele birde eski model araba alırsanız tamirciden çıkmazsınız. Mal sahibi olmak güzel bir şey elbette ama hesabınızı iyi yapmanız gerekir.

Evlenmeden önce “elektrik faturası şu kadar olsa, su faturası bu kadar, kira şu kadar, mutfak bu kadar” diyerek maaşınızın fazlasıyla yeteceğini düşünüyorsanız aman dikkat bu fikre kanmayın.

Çünkü evin masrafı hiç bitmiyor, bunun için düğünden hemen sonra araba almayın, önce birkaç ay elinize geçen parayı ve yapılan masraflara bir bakın, araba alırsanız maddi sıkıntı yaşamayacaksanız tamamdır hayırlı olsun diyelim.

Düğün Takılarını Faize Yatırmak

Bankaların verdiği faizler insanları cezbediyor, hiç yorulmadan sıkılmadan paranız durduğu yerde size kazandırıyor.

Aslında baktığınız zaman en mantıklı yatırımlardan biri diyebiliriz, sonuçta riski yok, sıkıntısı yok. Paranız yıllarca bankada dursa bir gün baktığınızda güzel kar etmiş olmuş olacaksınız.

Tabi işin birde diğer boyutu yani dini olayı var. Dinimize göre faiz almakta vermekte günah olduğu için sizlere bu konuda bir tavsiyede bulunmak olmaz son karar sizindir.

Her neye karar verirseniz verin ama önce 10 defa düşünün ve 1 kere hareket edin.

Düğün Takılarıyla Kripto Coin Almak

Son zamanlar da iyice meşhur olan ve insanların yatırım için kullanmaya başladığı kripto paralar 7/24 açık ve yatırım yapan kişileri kısa süre içerisinde iyi paralar kazandırabiliyor ama aynı zaman da çok zarar da ettirebiliyor.

Karşınızda hesap sorulabilecek kimsenin olmadığı herhangi bir merkezi bulunmayan bu yeni yatırım aracına düğün takılarıyla kripto para yani coin düşünüyorsanız alacağınız riskin büyüklüğünü de unutmamalısınız. Kısa süre de çok yükselebileceği gibi tam tersi olma ihtimali de bulunduğu için telafisi olmayan zararlar ile karşılaşabilirsiniz.

İşlem yapmadan önce eşinizin de onayını almadan böyle bir işe kalkışmayın. Çünkü herhangi bir olumsuzlukta tüm sorumluluk size kalır ve eşinizle aranız açılabilir.

Hakkında admin

Ayrıca kontrol Edin

Çok Borcum Var Nasıl Ödeyebilirim?

Bazı durumlarda nefsin kurbanı olan kişiler kendilerini büyük bir borç batağının içinde bulabilirler. Bu tarz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir