Dolar Ne Zamana Kadar Yükselir? Ne Zaman Düşer?

Son zamanlarda Amerika bir çok ülkeye karşı ekonomik savaş açmış durumda doların yükselmesi de en çok bu durumdan kaynaklanıyor. Ne zamana kadar dolar yükselir bilmiyoruz fakat amerika diz çöktüremediği, sözünün geçiremediği ülkelere ekonomik olarak zarar vermekte diğer bir ismiyle ekonomik savaş açmış durumda.

Savaş lafını duyunca aklınıza direk olarak tank tüfek gelmesin onlar eskide kaldı, artık ekonomi savaşları başlamış durumda ve bunu en çok amerika yapıyor dolar üzerinden.

İran ile yıllardır uğraşmakta olan Amerika, İran parasına karşı doları güçlendirmek için uğraşıyor. Zaten Rusya ile yıllardır bu durumdalar ve en son Çin ile girdiği ticaret savaşından sonra Türkiye’yi hedef almaya başladılar.

Papaz bahanesiyle rahip bahanesiyle Türk lirasını değersizleştirip doları güçlendirmek derdindeler.

Yıllardır terör örgütlerini kullanarak ekonomimize zarar vermek istediler, terör örgütleri artık yok olma sürecine girdi, Fetö ile ülkemizi ele geçirmek istediler başaramadılar, Gezi parkı olaylarını da biliyorsunuz, yine başaramayınca artık direk ekonomik savaşı başlattılar.

Ülkemizde kanıtlanmış suçlar sebebiyle ev hapisi cezasıyla yatan rahip Brunson’un serbest bırakılmasını istiyorlar. Böyle bir şey muz cumhuriyetinde bile olmaz. Fakat onlarında amacı zaten Rahip falan değil, bu bahane ile doları yükselmek liramızı düşürmek.

Maalesef içerden ve dışardan para babaları ve bankalar sayesinde şuan bu yazıyı yazarken dolar 6.40 seviyesinde. Oldukça yükselen bir dolar var karşımızda.

Ülke gündemimizde döviz kurlarında artış, herkes bu konuyu konuşuyor üstelik gündemden hiç bir haberi olmayan, amerikan başkanının ismini bile bilmeyen kişiler bu sebeple hükümetimizi suçlayabiliyor. Fakat bazı şeyler öyle kolay değil.

Sonuçta karşımızda küçümsenecek bir ülke yok, Dünyayı yönetmeye çalışan amerika var, sevmesekse beğenmesekte maalesef bir çok ülke onlara muhtaç şekilde ilerliyor onlarda bu gücü kullanarak dünyaya her istediğini yaptırmaya çalışıyor.

Unuttukları birşey var, biz Türkler tehditlere başımızı eğmeyiz. Devlet başkanımız Erdoğan, dik duruşuyla Amerika’ya karşı geliyor. Zaten başını eğmediği için, Amerika’nın istediklerini yapmadığı için bu durum amerika’yı çıldırtıyor.

Rahip’i serbest bırakmış olsak bile, bu döviz kurları artık eski fiyatlarına gelmeyecektir. Dolarda ki yükseliş bir süreliğine durabilir. Bir süreliğine diyorum çünkü Amerika bir süre sonra tekrar yeni bahaneler bularak aynı oyunları oynamaya devam edecektir.

Şuan için demir çelik üzerinden ek vergi uygulamasını başlattılar, yeni yaptırımlar yapmaya başlayacaklardır. Korkmadan, onlara boyun eğmeden yolumuza devam etmeliyiz.

Yapmamız gereken üretmek ve çalışmak olmalıdır. Dolardaki yükselişin ne zaman biteceğini elbette bilemeyiz, sonuçta amerika ve hükümetimizin atacağı adımlara bağlı.

Doların düşmesi için en kısa zamanda dolar üzerinden değil kendi para birimimiz üzerinden diğer ülkelerle çalışmalara başlamalıyız. Zaten başkanımız bunun haberini aylar öncesinden vermişti bu durumda kendi para birimlerimiz için iyi olacaktır.

Küçük yatırımcılar, ellerindeki dolar ve euro gibi dövizlerini bozdurmaya başlarlar ise bu durumda doların düşmesinde etkili olacaktır.

Hakkında admin

blank

Bu yazıya da bakabilirsiniz.

blank

Döviz Neden Sürekli Yükseliyor?

Son zamanlarda farkındasınızdır döviz kurları oldukça yükselmekte. Bununla birlikte döviz üzerinden alışverişi yapılan her ürünede …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir