Dolar, Euro ve Döviz En Uygun Nereden Bozdurulur?

Merhaba arkadaşlar bu makalemizde size en uygun dolar ve Euro’nuzu nerden bozabileceğiniz en uygun yer için birkaç tavsiye vereceğim.

Dolar ve Euro son günlerde çok hareketli bir şekilde artış göstermektedir. Bu hareketlilik sayesinde herkesin gözü kulağı piyasalara dönmüş vaziyette. Özellikle elinde döviz bulunduran vatandaşlar dolar ve Euro yükseldiği zaman dövizlerini bozdurup kar etmek istemektedirler. Bunun içinde kendileri için en karlı olan döviz bürolarını bilmek istiyorlar. Biz de bugün bu arkadaşlara yardımcı olmak için birkaç bilgi vereceğiz.

Son iki yıldır dolar ve Euro hiç ulaşamadığı rakamlara ulaşmış durumdadır. Bu durum ekonomik açıdan bazı sıkıntılar getirse de dolar ve Euro’yu birer yatırım aracı olarak kullanan vatandaşlar için son derece güzel bir haberdir.

Özellikle doları fiziksel olarak ellerinde bulunduran vatandaşlar onları en iyi nerede bozdurabileceği konusunda şüpheleri bulunmaktadır.

Dolar şu anda 4 TL’ye yaklaşmış durumdadır Euro ise çoktan 4 TL’yi geçmiş durumdadır. Ellerinde dolar ve Euro bulunduran vatandaşlar hızlı bir şekilde karar verip ellerindeki dolarları bozdurmak için hiçte kötü bir zaman olmadığını belirtmek isterim.

Bunun içinde en uygun şekilde dolar ve Eurolarını nerde bozdurmaya karar vermekte zorluk çekiyorlarsa biraz sonra söyleyeceklerimi dikkatli bir şekilde dinlemelerini tavsiye ediyorum.

Öncelikle şunu söyleyeyim dolar ve Euro’su olan vatandaşlarımız dövizlerini bozdurmaya gelince ilk önce akıllarına döviz büroları gelmektedir. Döviz borularında çoğu zaman kuyruk oluştuğuna bile şahit olmuşsunuzdur.

Neden Bankalarda Bozdurmalıyım?

Döviz büroları, dövizlerinizi bozdurmak için her zaman uygun yerler olmayabilir. Örneğin doların 3,95 olduğu bir dönemde bazı döviz büroları, dolarınızı 3.90 gibi veya daha düşük bir oranda işleme sokup 5 kuruşluk karını bırakır.

Beş kuruş çok az bir para olarak düşünsek de çok yüksek miktarda dolar ve Euro’su olan bir vatandaş için hiçte göz ardı edilmeyecek kadar yüksek bir paraya karşılık gelebilir.

Bunun yerine size tavsiyem dolar ve Euro’nuzu döviz bürolarında değil de bankalarda özelikle devlet bankalarında bozmanızdır. Çünkü döviz büroları 5 kuruşluk bir kar payı kendilerine bırakırlarsa banklar 2-3 kuruşluk bir kar payı bırakıyorlar. Bu durum bizim için daha avantajlı olmaktadır.

İster elinizdeki dövizleri direk bankaya gidip bozdurabileceğiniz gibi (ki bu durumda banka ile pazarlık etme şansınız var) ya da bankada kendinize bir dolar hesabı açıp internet bankacılığı sayesinde dilediğiniz zaman dövizinizi bozdurabilirsiniz.

Özelikle akılı telefonlar sayesinde istediğiniz yerde istediğiniz zaman dolar ve Euro’nuzu bozdurup/alabilirsiniz. Her bankanın bir mobil internet bankacılığı uygulaması vardır.

Siz de telefonunuza bu uygulamayı indirip doların veya Euro’nun artış gösterdiği zaman dövizinizi bozdurup, dolar ve Euro düştüğü zaman ise alabilirsiniz.

Unutmayın arkadaşlar, özellikle çok yüksek meblağda döviziniz varsa kuruş hesabını yapmalısınız.

Hakkında admin

Ayrıca kontrol Edin

Dolar Ne Zamana Kadar Yükselir? Ne Zaman Düşer?

Son zamanlarda Amerika bir çok ülkeye karşı ekonomik savaş açmış durumda doların yükselmesi de en …

4 yorumlar

  1. benim 250.000 dolarim var bozdurmayi düşünüyorum daha yukselirmi

  2. Bor 7 TL dolar da kimmiş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir