Dolar ve Euro Ne Zaman Yükselir?

Eğer böyle bir soru soruyorsanız sanırım yatırım yapmaya yeni başladınız ve bu işlerden pek anlamıyorsunuz diyebiliriz. Üzülmeyin, şuan yaptığınız gibi araştırarak her şeyi öğrenebilirsiniz.

Önemli olan sabırlı ve mantıklı hareket etmek. Zaten bu tarz yatırım işlerinde, sabırlılar sabırsızların ellerinde ki parayı alarak kar sağlarlar diyebiliriz.

Eğer dolar veya euro alarak yatırım yapmak istiyorsanız grafiklerine bakın. Eğer tepe rakamlarda değil ise alım yapabilirsiniz bu sizin için daha iyi olacaktır çünkü tepeden yani en yüksekten almak size zarar ettirebilir çünkü tekrar düşme riski her zaman var.

Baktınız eğer tepe noktalarında değil ise alım yapabilirsiniz, fakat şunu da unutmayın ki paranızın tamamıyla alım yapmayın. Kademeli olarak alımlar yaparsanız ani düşüşlerde alt fiyatlardan alma şansınız olmuş olur.

Dolar veya Euro Ne zaman Yükselir?

Dolar veya Euro’nun ne zaman yükseleceği ülkenin siyasetine ve ekonomisine bağlıdır.

Mesela siyasiler arasında büyük bir sorun olursa, örnek vermek gerekirse iki devlet adamı arasında problem olursa yükselme olur. Yada Amerika gibi güçlü ülkeler ile aramızda problem olursa yükseliş olur. Normal durumlarda ise düşme olur.

Dolar veya euro yada farklı döviz alacaksanız gündemi de takip etmeniz gerekir.

Mesela gezi olaylarında döviz yükseliş göstermiştir, bir diğer örnek ise 15 temmuz’da dövizde yükselmeler olmuştur. Çünkü bu tarz olaylar ülkemizi etkiler ve paramız maalesef değer kaybeder.

Eğer kısa vadeli alıcı iseniz riske girdiğinizi de unutmayın. Çünkü siz alım yaparsınız ardından ekonomik veriler paylaşılır ve dövizin düşmesine sebep olursa paranız değer kaybedebilir.

Güncelleme 24 mart 2018

Dolar ve euro son günler oldukça yükselmeye başladı. Bunun sebebi özellikle Abd’de yaşanan siyasi olaylar. Fed toplantısından çıkan sonuç ve faiz doların yükselmesine sebep oldu. Bununla kalmayıp birde Abd başkanı Trump, bazı bakanları görevden aldığı için dolar bir kez daha yükselmek için bahane bulmuş oldu. Aynı zamanda para birimimiz tl karşı yükselişin diğer sebebi, afrin’e girdik ve çok şükür orayı temizledik. Fakat ülkemizin başarısını istemeyen bazı ülkeler siyasi baskılar yaptıkları için maalesef paramız değer kaybediyor ve dövizlerin yükselmesine sebep oluyor.

Hakkında admin

Ayrıca kontrol Edin

Dolar Ne Zamana Kadar Yükselir? Ne Zaman Düşer?

Son zamanlarda Amerika bir çok ülkeye karşı ekonomik savaş açmış durumda doların yükselmesi de en …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir