Dolar Euro Döviz Al Sat Yaparak Para Kazanmak

İnsanlar günümüzde para kazanmak için her yolu denemeye başlamıştır. Bu da gayet normal bir durumdur çünkü para herkese lazım. Önemli olan helali ile alın teri ile kazanmak.

Size anlatacağımız dolar euro veya diğer dövizleri alım satım yaparak para kazanmak ne kadar helal yada haramdır bunun cevabını tabi ki biz veremeyiz. Bu konuda herkes kendi fikrini söylemektedir son karar sizindir.

Dolar döviz ile para kazanmak için öncelikle kenarda beklemekte olan toplu bir paranız olması lazım. Miktar tamamen size kalmıştır, ister bin lira olsun ister 100 bin lira yada fazlası.

Alım satım işlemini banka üzerinden, internet yada mobil uygulama şubesinden yapmalısınız.

Her banka alım satım arasında kendi komisyon oranını ortaya koyar. Bankanın kendi kazancıdır ve genelde ortalama bankalar 1 kuruş civarında yaparlar bu komisyonu.

Başlıklar

Dolar Euro Döviz Ne Zaman Nasıl Yükselir?

Öncelikle piyasaları çok iyi takip etmeniz lazım, dolar veya diğer dövizler ne zaman yükselme yada düşme ihtimali var bunu takip etmelisiniz.

Türkiye’de yaşadığınıza göre, ülkemizin siyasi ve ekonomik olaylarını takip etmeniz gerekir. Eğer Siyasi yada ekonomik olarak olumsuz bir durum olursa döviz fiyatları yükselir, tam tersi olursa döviz kurları düşüş yaşar.

Yada dolar için Amerika’yı, euro için Avrupa ülkelerini yada Yen için Japonya’yı şeklinde örneklerimiz devam eder. Hangi ülkenin para birimini alacaksanız o ülkenin iç işlerine, ekonomik verilerini incelemeniz ve takip etmeniz gerekiyor.

Ekonomik veriler için biraz örnek verelim, mesela;

Dolar Nasıl Değerlenir?

Amerika’nın 3 gün sonra işsizlik oranları açıklanacak, eğer düşüş var ise dolar değerlenir, eğer ki işsizlik oranında yükselme var ise dolar değer kaybeder.

Yada Türkiye’de, Enflasyon rakamları kötü gelirse dolar değer kazanır, iyi gelirse dolar değer kaybedip Tl değerlenir.

Bu örneklerden de anlaşılacağı üzere, ekonomik takvimleri önceden takip edeceksiniz ve biraz araştırmalar ve uzmanları beklentileri yönünde alım satım yaparak paranızı değerlendirebilirsiniz.

Kesinlikle acil lazım olacak paranız ile yatırım yapmayın. Siz döviz aldıktan sonra kurlar düşüş yapar ve zarara geçiş yaparsanız acil para lazım olduğunda zararına satış yapmak zorunda kalabilirsiniz.

Biraz para kazanmak için uğraşırken zararına satış yapmanızı tavsiye etmiyoruz.

Bu arada önemli bir hatırlatma yapmakta fayda var bu sebeple bu yazımızı güncelleme kararı aldık, şuan tarih 13 ağustos ve Abd tarafından ülkemize ciddi bir ekonomik saldırı var, bu sebeple kimsenin döviz almasını tavsiye etmiyoruz. Her 1 kuruş yabancı para, ülkemizin ekonomisine zarar verir. Bu sebeple geleceğimiz için ve amerikaya karşı millet olarak dik duruşumuzu gösterebilmek için döviz almadan önce lütfen bir kez daha düşünün.

Hakkında admin

Ayrıca kontrol Edin

Evde Kına Paketleme işi Yapmak

Evde ek iş yaparak kendi başınıza hızla para kazanabildiğiniz gibi evin bütçesine de ek katkı yapabilirsiniz. …

Bir yorum

  1. Hayir buraya gelmis biseyler paylascaksin yok dini yok siyaseti karistiriyosun anlatcaksanda adam gibi anlat alim satim orantisini hepsini

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir